Tajemnice wraków Bałtyku – video

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 20, 2017 18:00

Tajemnice wraków Bałtyku – video

Morze Bałtyckie to piękny i niezwykły akwen. Warunki jakie w nim panują są unikalne i nie można ich porównać z jakimkolwiek innym morzem. Na pozór Bałtyk wydaje się mroczny i nieprzystępny, jednak kto w nim raz zanurkował, zazwyczaj nie mógł się nadziwić pięknu, jakie kryje się pod powierzchnią.

Te kapryśne i momentami groźne wody, na przestrzeni wieków zabrały na dno niezliczoną ilość okrętów. Jednak w przeciwieństwie do innych mórz, bałtyckie głębiny okazały się łaskawe dla tych „kapsuł czasu”, w jakie zamieniły się zatopione jednostki. Niewielkie zasolenie, ograniczona ilość światła, a także niska temperatura, to czynniki, dzięki którym wiele ciekawych znalezisk trafiło po setkach lat z powrotem na powierzchnię.

Właśnie o takich odkryciach jest powyższy film. Stanowi on rys historyczny tego, jak narodziła się w Polsce archeologia morska, jak raczkowała, rozwijała się i w jaki sposób dotarła do dnia dzisiejszego. Oprócz materiałów z nurkowań, film jest pełen ciekawych komentarzy osób, związanych z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Jeżeli kogoś interesują wraki, nurkowanie na nich, a także historia zatopionych jednostek oraz proces ich odkrywania, na pewno znajdzie tutaj wiele ciekawych informacji, których udzielają osoby z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem.

 [pro_ad_display_adzone id="31298"]

 

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 20, 2017 18:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020