Pierwsze tegoroczne znalezisko Instytutu Morskiego w Gdańsku

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 15, 2014 12:47

Pierwsze tegoroczne znalezisko Instytutu Morskiego w Gdańsku

Pracownicy Instytutu Morskiego w Gdańsku nie marnują czasu i już po niespełna dwóch tygodniach 2014r. trafili na pierwsze znalezisko! Informacja umieszczona dzisiaj na stronie hydrografpolski.pl jest na razie dosyć skromna, ale z pewnością dowiemy się o nowych szczegółach w miarę prowadzenia kolejnych badań.

Na razie świeżo odnaleziony wrak otrzymała nazwę NN Kołobrzeg. Na stronie domowej Stowarzyszenia Hydrografów Morskich RP możemy przeczytać:

„Jest on wrakiem statku o konstrukcji stalowej z oddzieloną częścią dziobową. Na sonogramach widoczne jest dość spore pole szczątków (obszar 70 x 25 metrów) z widoczną częścią rufową, śrubą, elementami poszycia burtowego oraz licznymi linami i sieciami. Pomiary wykonano echosondą wielowiązkową Reson SeaBat 7125. Jest to pierwszy zgłoszony wrak w nowym 2014 r. i zapewne nie ostatni.„

wrak Benka_2

My również spodziewamy się, że na kolejne znaleziska nie trzeba będzie długo czekać. Natomiast pracownikom Instytutu Morskiego oraz wszystkim osobom, które interesują się wrakami, życzymy żeby rok 2014 przyniósł jak najwięcej ciekawych odkryć!

Źródło: hydrografpolski.pl

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 15, 2014 12:47

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama