Skrzydła Dir Zone – nie tylko dla nurków technicznych

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 25, 2011 10:43

Skrzydła Dir Zone – nie tylko dla nurków technicznych

dirzoneworek

Ostatnio do naszych rąk trafiły skrzydła firmy DIR Zone. W ramach naszych testów, przeprowadziliśmy na nich serię nurkowań sprawdzających. Ponieważ ekipie Divers24, ryzyko w imię słusznej sprawy nie jest obce, jedno z nurkowań zostało wykonane na trudnym i niebezpiecznym wraku Franken.

Galeria zdjęć produktów DIR Zone

Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w oczy, kiedy zdecydujemy się poszukać worka marki DIR Zone, odpowiedniego dla naszych potrzeb, to fakt, iż w zależności od konfiguracji w jakiej nurkujemy, dostępnych jest bardzo wiele modeli. Poza klasycznym podziałem, na te w kształcie oponki i podkowy, mamy dosyć rozbudowaną możliwość selekcji, pod względem pojemności.

Do naszej dyspozycji,dystrybutor oddaje po 4 worki o różnej zasobności powietrza, zarówno do butli pojedynczej jak i do zestawów dwubutlowych. Pozwala to, na idealne dopasowanie odpowiedniego produktu do własnych potrzeb i stworzenie optymalnego zestawu.

Przyglądając się bliżej produktom, które mieliśmy okazję testować, musimy stwierdzić, że już na pierwszy rzut oka, wyglądają na solidne, przemyślane i dobrze wykonane. Zewnętrzna warstwa skrzydła zrobiona jest z cordury 2000, natomiast jego wewnętrzna część, to cordura 560 oraz elastyczna powłoka poliuretanowa. Taki dobór materiałów sprawia, że jest to konstrukcja bardzo wytrzymała.

Różnorodność pod względem pojemności i przemyślana konstrukcja, rewelacyjnie sprawdza się podczas nurkowania, gdyż worek równomiernie układa się z butlami i nie odstaje na boki. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość modulowanego dopuszczenia powietrza. Wygląda to w ten sposób, że delikatnie przyciskając guzik dodawczy inflatora, niewielka ilość powietrza dostanie się do worka, natomiast, jeżeli zwiększymy nacisk, ilość gazu tłoczonego do skrzydła, również wzrośnie.

Nasze ogólne wrażenia są bardzo pozytywne. Całość prezentowała się bardzo dobrze i sprawiała wrażenie solidnej i zaprojektowanej, przez osoby rozumiejące potrzeby nurków. Jedynym minusem, jaki wychwyciliśmy podczas naszych nurkowań, to lekko przykrótki, karbowany wąż inflatora. Worki DIR Zone, stanowią na pewno bardzo ciekawą alternatywę dla innych produktów dostępnych na rynku.

Galeria zdjęć produktów DIR Zone

Źródło: Divers24

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 25, 2011 10:43

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020