Projekt 335 – Dariusz Wilamowski chce pobić rekord świata !

Dodane przez Administrator Marzec 8, 2011 17:07

Projekt 335 – Dariusz Wilamowski chce pobić rekord świata !

joomplu:1202Wystartował projekt 335, w ramach którego Dariusz ‚Miodzio’ Wilamowski podejmie próbę pobicia rekordu świata w głębokości nurkowania. 


Obecny oficjalny rekord świata to 318, 25 metra, które osiągnął Nuno Gomes. Według niektórych rekord należy do Pascala Bernabe i wynosi 331 metrów, co jednak nie zostało oficjalnie potwierdzone. 

Dariusz Wilamowski nurkuje od 1990 roku. Posiada on uprawnienia kilku organizacji nurkowych w tym: TDI Extended Range oraz PSAI Explorer Trimix. Jego pasją jest nurkowanie. Pociągają go wyzwania, nieznane miejsca, duże głębokości, wraki i ekstremalne warunki. Ponad stukrotnie pokonał głębokość 100 metrów. Dotychczas Dariusz Wilamowski bił rekordy polski w głębokości nurkowania, osiągając 245 metrów w 2009 roku oraz 264 metry w 2010 roku. Oba te rekordy zostały osignięte we włoskim jeziorze Garda.

Głównym celem projektu jest pobicie rekordu świata w głębokości nurkowania. Oprócz tego projekt ma na celu: wykonanie najgłębszego nurkowania w wodzie o temperaturze poniżej 8 stopni, test automatów oddechowych w ekstremalnych warunkach, testy suchych skafandrów i komputerów nurkowych  na głębokości poniżej 300 metrów, promocję sprzętu użytego podczas tych nurkowań oraz promocję produktów firm sponsorujących projekt.

Projekt będzie realizowany w 3 miejscach: w Dahab w Egipcie, w jeziorze Attersse w Austrii oraz w jeziorze Garda we Włoszech.

Realizacja projektu stała się możliwa dzięki pozyskania głównego sponsora jakim jest potentat gazowy, firma Linde. Jak pisze Dariusz Wilamowski na stronie projektu, obecnie przed nim trudny, 6 miesięczny okres przygotowawczy. Od 6 marca do końca kwietnia będzie trenował w bazie 2deep.pl w Dahab. W trakcie tego czasu planuje zrobić 50 nurkowań głębokich, w tym nurkowania do 200 metrów. Pobyt w Egipcie będzie stanowił pierwszy etap przygotowań, poprzedzających nurkowania w Austrii i we Włoszech.

Poniżej prezentujemy 15 minutowy wywiad z Dariuszem ‚Miodzio’ Wilamowskim na temat jego rekordowego nurkowania na głębokość 264 metrów.

 

źródło: projekt335.pl

Dodane przez Administrator Marzec 8, 2011 17:07

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN