Darmowy kurs pierwszej pomocy

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 22, 2012 11:56

Darmowy kurs pierwszej pomocy

 gepnpom

Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska, Centrum Sportów Ekstremalnych MartJack oraz Safe Water Association, z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia (7 kwietnia), zapraszają wszystkich płetwonurków do odbycia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą być bardziej skutecznym w sytuacjach bezpośredniego niesienia pomocy. Umiejętność skutecznej „pierwszej pomocy” jest usankcjonowana zarówno prawnie i moralnie, ale również po prostu przydatna w życiu codziennym. Czas szkolenia ok. 4-5 godzin. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej np. praca na fantomie z defibrylatorem AED.

Zakres szkolenia:


-omdlenia, zakrztuszenia, zasłabnięcia, opatrywanie ran, złamania, resuscytacja, resuscytacja z pomocą AED (defibrylator), porażenia prądem, poparzenia, użądlenia owadów, osoba po tonięciu.

 

Jest to 5 godzinne szkolenie z podstaw, w zakresie którego będą poruszone wszystkie wymienione wcześniej tematy. Szkolenie nie daje żadnych uprawnień, jest tylko wstępem do dalszego kształcenia. Do dogłębnego poznania materiału, polecamy kursy specjalistyczne prowadzone w PCK, WOPR i większości dobrych szkół nurkowych.

 

Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się 31 marca w Centrum Sportów Martjack Extreme przy ulicy ul.Płochocińskiej 65 w Warszawie. Prowadzenie: Jacek Chojnacki, instruktor PSAI, ratownik KPP oraz instruktor BLS/AED.

Zapisy trwają do 23 marca, a następnie odbędzie się losowanie uczestników. W przypadku dużego zainteresowania planowane jest utworzenie dwóch grup po 15 osób!

Więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: Organizator


Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 22, 2012 11:56

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2019

Sortowanie
11Sty - 14Sty 1110:00Sty 14Paris Diving Show (Salon de la Plongée)
19Sty - 27Sty 1910:00Sty 27Targi Boot - 50 edycja