Odnalezizono wrak USS Keystone State

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 22, 2013 20:08

Odnalezizono wrak USS Keystone State

W wodach Jeziora Huron udało się zidentyfikować wrak parowca USS Keystone State, który został zatopiony w trakcie trwania Wojny Secesyjnej (eng. Civil War 1861-1865). Grupa nurków głębinowych namierzyła jednostkę przy pomocy sonaru bocznego już w czerwcu tego roku, jednak do pełnej identyfikacji jednostki, niezbędne było kolejne działania.

Pierwsze informacje o tym z jaką jednostka mamy do czynienia, przekazał 9 grudnia poszukiwacz wraków David Trotter. Pozostałości parowca znajdują się na głębokości ok 60m, ok. 50mil na północ od miejsca zwanego „kciukiem Michigan”.

USS Keystone State to statek długości prawie 90m, zwodowany w 1849r. i będący w swoim czasie drugą największą amerykańską jednostką. Tym co jednak wywierało największe wrażenie, nie był jego rozmiar a luxusowe wyposażenie i dbałość o należyty prestiż jednostki.

8 listopada 1861r. parowiec opuścił Detroit, a jego ładunek oficjalnie określono jako „części żelazne” lub „maszyny rolnicze”. Jednak od momentu zatopienia, nie przestawały pojawiać się plotki o specjalnym ładunku, który miały stanowić broń i amunicja. Jest to o tyle prawdopodobne, że niezbyt wiele farm potrzebuje maszynerii rolniczej zimą.

Dziś, kiedy esxploracja wnętrza wraku nie stanowi już większego problemu, będziemy mogli ustalić co naprawdę stanowiło ładunek USS Keystone State.

Źródło:xray-mag.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 22, 2013 20:08

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń