Ustanowiono Rekord Guinnessa kobiet we freedivingu w jaskini!

Dodane przez Kuba Luty 18, 2011 09:54

Ustanowiono Rekord Guinnessa kobiet we freedivingu w jaskini!

Japonka Ai Futaki ustanowiła rekord Guinnessa we freedivingu w jaskini. Nurkowania odbywały się w cenocie Chikin Ha, w Meksyku. Ai powiedziała, że nie pobiła rekordu po to, by sprawdzić gdzie są granice jej możliwości. „Zrobiłam to po prostu by pokazać piękno pływania w jaskini bez dodatkowego sprzętu, używając tylko własnych płuc.

W ramach przygotowań do bicia rekordu, Ai Futaki obyła dwu miesięczny trening w Japonii pod okiem trenera, pana Endo. Ai tak wypowiedziała się o swoim trenerze i przygotowaniach: „On jest świetnym trenerem pływania. Pracowaliśmy nad zmianą proporcji masy mojego ciała tak bym miała więcej mięśni i siły. Celem treningów było bym pływała jak ryba. Ćwiczenia skupily się bardziej nad techniką, niż nad bezdechem. Szczerze mówiąc to nie robiłam żadnych ćwiczeń ze wstrzymanym oddechem.”

Przed rozpoczęciem próby zawodniczka została pobłogosławiona przez lokalnego kapłana w specjalnej ceremonii, po czym ustanowiła dwa nowe rekordy Guinnessa. Pierwszym z nich jest przepłynięcie dystansu 100 metrów przy użyciu monopłetwy. Drugi rekord to dystans 90 metrów w jaskini przepłynięty bez użycia płetw. Obecnym posiadaczem rekordu w tej dziedzinie w kategorii mężczyzn jest Carlos Coste, który przepłynął przy użyciu monopłetwy dystans 150 metrów.

Dodane przez Kuba Luty 18, 2011 09:54

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN