Najnowszy smartwatch Apple Watch Ultra wywołał swoją premierą spore poruszenie w świecie nurkowym, a teraz pora na drugi rozdział.
Oto bowiem pojawiła się zapowiadana podczas premiery smartwatcha aplikacja Oceanic+. To właśnie wspomniane oprogramowanie ma sprawić, że urządzenie stanie się jeszcze bardziej wartościowym kompanem każdego nurka.
Wszyscy doskonale pamiętamy jakie poruszenie wywołała we wrześniu premiera Apple Watch Ultra. Lawina komentarzy, memów i bardzo żywiołowa dyskusja, towarzyszyły nam przez kolejne tygodnie, chcąc nie chcąc robiąc świetną promocję dla nowego urządzenia Apple.
W końcu w sposób naturalny sprawa rozeszła się po kościach i sytuacja wróciła do normy. Jedni o smartwatchu z funkcją nurkowania zapomnieli, a inni zaczęli z niego korzystać. Świat poszedł naprzód i zbyt wiele się nie zmieniło. Teraz jednak przyszła pora na kolejną odsłonę spektaklu, ponieważ doczekaliśmy się udostępnienia aplikacji Oceanic+.
Apple Watch Ultra i Oceanic+
Oprogramowanie ma sprawić, że Apple Watch zyska kolejne funkcjonalności i stanie się jeszcze bardziej… komputerem nurkowym?
Z tego co wiemy na ten moment, to aplikacja Oceanic+ dla Apple Watch Ultra oraz aplikacja na iPhona mają zapewniać wspólnie wszystkie kluczowe funkcje komputera nurkowego, których może potrzebować nurek rekreacyjny.
Jednym z naszych pierwszych celów było utrzymanie intuicyjności. Ludzie, którzy wiedzą, jak używać Apple Watch Ultra, już wiedzą, jak używać tego komputera nurkowego, ponieważ komunikuje im rzeczy w prosty formacie, który mogą zrozumieć. Menu nawigacyjne jest proste – przewijając je za pomocą Digital Crown i używając przycisku Action, można nawigować i korzystać ze wszystkich funkcji komputera nurkowego podczas nurkowania – powiedział Mike Huish, dyrektora generalnego Huish Outdoors.
Nowa aplikacja od Oceanic ułatwia planowanie nurkowania oraz śledzenie panujących warunków i postępów nurkowania. Użytkownicy mogą ustawić m.in. głębokość i gaz. Jak wspominałem, jest to urządzenie dedykowane dla nurków rekreacyjnych, tak więc limit głębokości wynosi 40 m. Z kolei w przypadku gazów możemy wybrać pomiędzy powietrzem lub nitroxem.
Użytkownicy urządzeń Apple doskonale wiedzą, że na tym świecie nie ma nic za darmo. No prawie… Plan podstawowy jest bezpłatny i pozwala na korzystanie z takich funkcji jak głębokość, czas nurkowania oraz okrojony logbook. Chcąc mieć dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji i pełnego logbooka musimy zapłacić 9,99 USD miesięcznie lub 79,99 USD rocznie. Aplikacja jest również dostępna w systemie Family Sharing za 129 USD rocznie i daje dostęp dla maksymalnie 5 użytkowników.
Maska pełnotwarzowa to coraz bardziej popularny element wyposażenia nurkowego u nurków rekreacyjnych. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się czym się charakteryzuje i co warto o niej wiedzieć. Więcej dowiecie się z tekstu, który opublikowaliśmy w 18 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.