WOŚP: Wspaniała mozaika wraku Mars na aukcji

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 11, 2014 13:14

WOŚP: Wspaniała mozaika wraku Mars na aukcji

Na aukcję internetową, z której dochód zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, trafiła mozaika przedstawiająca wrak szwedzkiego okrętu Mars. Autorem jej jest Tomasz Stachura nurek techniczny, świetny fotograf podwodny oraz właściciel firmy Santi Diving.

Link do aukcji

Panorama została złożona z setek kadrów, które Tomek wykonał podczas prac badawczych prowadzonych na wraku. Licytowana kopia ma format 99 x 68cm i do tej pory można było podziwiać ją w warszawskim Santi Concept Store.

Żaglowiec Mars był prawdziwym kolosem szwedzkiej floty i jej największą dumą. Wśród wrogów budził strach i respekt. Swoje przeznaczenie spotkał dopiero po dwudniowej walce z połączonymi flotami Danii i Lubeki. Starcie było jednym z wielu podczas tzw. wojny siedmioletniej trwającej w latach 1563-1570r.

Wrak odnaleziono w 2011r. w wodach okalających Olandię. Wielonarodowościowa ekipa poszukiwawcza pod kierownictwem Richarda Lundgrena. w trakcie eksploracji natrafiła na wspaniałe armaty,wiele różnych rodzajów srebrnych i złotych monet oraz masę ciekawych przedmiotów codziennego użytku.

Wśród tego elitarnego grona nie mogło zabraknąć miejsca dla utalentowanego fotografa posiadającego odpowiednie wyszkolenie i doświadczenie nurkowe. Na głębokości 72m Tomasz Stachura przez kilka dni fotografował znalezisko metr po metrze, by w efekcie z ponad 600 sekwencji stworzyć licytowane ujęcie.

Jeżeli lubicie otaczać się unikalnymi przedmiotami, posiadającymi ciekawą historią i tzw. duszę, to warto zawalczyć i spróbować swoich sił w licytacji. Jest to niepowtarzalna okazja na nabycie tego unikalnego dzieła sztuki fotograficznej.

Źródło: Santi Diving

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 11, 2014 13:14

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020