Fizyka i nurkowanie – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 29, 2017 17:51

Fizyka i nurkowanie – video

Stawiając pierwsze kroki w nurkowaniu, na pewno wiele osób zadawało sobie pytania, na które odpowiedź znajdziecie w zamieszczonym dzisiaj filmie. W trwającym niespełna 4min klipie, autor wyjaśnia podstawowe kwestie związane z prawami fizyki, jakim poddawany jest każdy nurek.

Już pierwsze fragmenty, powinny dla wielu osób przypomnieć sytuacje z dzieciństwa. Osobiście pamiętam, kiedy spędzając z rodzicami całe dnie nad jeziorem, próbowałem wykorzystać puste 1,5 l butelki i kawałek węża ogrodowego, aby chociaż chwilę dłużej cieszyć się pobytem pod wodą. Niestety dopiero P1 pozwoliło zrealizować dziecięce marzenie ;-)

Informacje i proste przykłady wykorzystane w poniższej prezentacji, na pewno pozwolą wam zaspokoić głód wiedzy waszych nienurkujących znajomych, którzy niejednokrotnie potrafią zadawać dosyć nietypowe pytania. Przede wszystkim jednak, w łatwy i przystępny sposób wprowadzą początkującego nurka w zjawiska, jakim zostaje poddany ludzki organizm pod wodą.

Film pochodzi z kanału SCIFUN, gdzie sam autor o jego zawartości pisze tak:

„Ciekawostki, zagadki rzeczywistości i fantastyczny świat nauki. Program SciFun, to efekt mojej pasji poznawczej, ciekawości i olbrzymiego podziwu wobec złożoności i natury Wszechświata.”
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 29, 2017 17:51

1 komentarz

  1. T Marzec 30, 16:00
    1
    0

    ciekawy i najlepszy filmik

Dołacz do nas na Facebooku

Komputer Tusa
DAN polisa 1
DAN polisa 2
DAN polisa 3

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2018

Sortowanie
26Sty - 27Sty 2614:00Sty 27"GŁĘBINY" - I Festiwal Filmów Nurkowych
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1