Płetwonurek odnalazł ciało zaginionego dziecka

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 9, 2020 20:00

Płetwonurek odnalazł ciało zaginionego dziecka

Ogólnopolskie media i lokalne portale poinformowały o zakończeniu poszukiwań zaginionego 3,5-letniego chłopca z Nowogrodźca. Niestety sprawdził się najgorszy scenariusz zakładający śmierć małego Kacpra. Ciało poszukiwanego od 2 tygodni dziecka zostało odnalezione i wydobyte z wód rzeki Kwisa przez lokalnego płetwonurka.

Dziś, w sobotę 9 maja, podczas 13 dnia poszukiwań zaginionego Kacpra jego ciało zostało odnalezione i wydobyte z rzeki Kwisy. Duża w tym zasługa Marcela Korkusia, postaci doskonale znanej w naszym środowisku z nurkowań na ekstremalnych wysokościach i rekordzisty świata. To o czym jednak wie niewielu, to fakt, że Marcel jest nurkiem zawodowym oraz biegłym sądowym, w związku z czym posiada duże doświadczenie w podobnych poszukiwaniach.

Marcel Korkuś w poszukiwania małego Kacpra zaangażowany był od samego początku, w końcu na co dzień mieszka kilkadziesiąt km od miejsca zdarzenia. Prace poszukiwawcze prowadził będąc w stałym kontakcie z policją. Wieczorem, 8 maja, zauważył ciało dziecka podczas przeglądania dokumentacji filmowej zarejestrowanej w ciągu dnia.

Po skonsultowaniu swoich spostrzeżeń z policją i wspólnej analizie materiału ustalono, że wskazany obraz to najprawdopodobniej zwłoki poszukiwanego Kacpra. Ciało chłopca odnaleziono zaplątane w gałęzie na głębokości 1,5 m, a następnie wydobyto je dzisiaj, w sobotę 9 maja, około godziny 11.00.

Źródło: muzyczneradio.pl


Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 9, 2020 20:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020