Podpisz petycję i pomóż otworzyć kopalnię Ojamo!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 3, 2020 11:00

Podpisz petycję i pomóż otworzyć kopalnię Ojamo!

Od 1 stycznia 2020 r. kopalnia Ojamo w Finlandii jest zamknięta dla nurków. Obecna umowa najmu wygasła i nie została przedłużona. Nurkowie Techniczni Ojamo (Ojamon Tekniikkasukeltajat ry) zwracają się teraz do społeczności nurkowej z prośbą o wsparcie w negocjacjach prowadzonych z gminą, w sprawie ponownego otwarcia kopalni dla nurków.

Jeżeli jesteś nurkiem jaskiniowym, to wiem drogi czytelniku, że nie muszę cię do niczego namawiać ani przekonywać. Nie muszę też uzmysławiać ci, jak wspaniałym miejscem jest zalana kopalnia Ojamo. Na przestrzeni lat te niezwykłe miejsce odwiedziło tysiące nurków jaskiniowych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki wpisując nazwę kopalni, aby kolejnych kilka godzin spędzić na podziwianiu niesamowitych zdjęć wykonanych w zalanych korytarzach, ze słynną bramą „Hell’s Gate” na czele.

Niestety nowych zdjęć nie będzie. Nie będzie też więcej nurkowań w tym niezwykłym miejscu, chyba że po raz kolejny pokażemy, że nurkowanie nie uznaje granic i wspólnie wesprzemy naszych fińskich przyjaciół.

Stowarzyszenie zajmujące się do tej pory kopalnią istnieje już od 20 lat i w tym czasie wyspecjalizowało się w organizowaniu nurkowań w Ojamo, tak, aby nurkowie mogli poznawać tajemnice jej korytarzy, bez szkody dla kopalni.

Mamy nadzieję, że obecna sytuacja jest jedynie chwilową przerwą i niebawem nurkowanie na powrót zagości w tym wspaniałym miejscu. Do tego jednak potrzebujemy Twojej pomocy.

Wystarczy, że wypełnisz i podpiszesz PETYCJĘ.

Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, w imieniu zarówno swoim, jak i naszych skandynawskich przyjaciół, którzy zwrócili się o pomoc.

Foto: Divers Of The Dark


Kopalnia Holme Bank Chert kryje w sobie wiele tajemnic, które odsłaniamy w 10 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 3, 2020 11:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama