Znamy datę X Skorpenowego Spływu Łyną

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 27, 2013 19:13

Znamy datę X Skorpenowego Spływu Łyną

Znamy już datę jubileuszowej X edycji Skorpenowego Sływu Łyną, odbywającego się co roku w Olsztynie. Spływ wystartuje 23 marca, a nie jak pierwotnie informowali organizatorzy 16 marca. Wejście do wody tradycyjnie nastąpi w samo południe o 12.00.

Ponieważ tegoroczna edycja spływu pokrywa się z obchodami przez miasto Olsztyn 660-cio lecia nadania praw miejskich, organizatorzy postanowili uwzględnić to w programie imprezy. W tym roku nagrody za najlepsze przebranie, przyznawane będą w 3 kategoriach:

-strój związany z patronem Miasta Olsztyna św. Jakubem

- strój związany z Mikołajem Kopernikiem

- strój dowolny

Aby wziąć udział w Spływie należy się zarejestrować się na oficjalnej stronie imprezy. Skorpenowy Spływ Łyną co roku przyciąga olbrzymie rzesze nurków, chętnych do wspólnej zabawy w stolicy Warmii. W ciągu 10 lat olsztyńska impreza stała się największym tego typu spotkaniem w Polsce.

Oto co na temat spływu, możemy przeczytać na stronie organizatora:

„Skorpenowy Spływ Łyną jest to największa impreza płetwonurków w kraju, która odbywa się w Olsztynie. Jest częścią akcji „OLSZTYN AKTYWNIE” i jest głównym elementem jej inauguracji. Idea Spływu opiera się na bardzo prostych zasadach: może wziąć w nim bezpłatnie udział każdy, bez względu na przynależność do federacji nurkowej, bez względu na wiek czy strój. W zeszłym roku w ten sposób, przywitało z nami wiosnę prawie pół tysiąca płetwonurków z całego kraju. Spotykamy się w sobotę 23 marca w nurtach Łyny, aby wspólnie pokonać kilkukilometrowy odcinek rzeki. Każdemu, komu uda się dotrzeć na metę przysługują pamiątkowe gadżety, a także udział w losowaniu drogocennych nagród sponsorowanych przez największe firmy produkujące i dystrybuujące sprzęt nurkowy, ale nie tylko ;-) Po tych wszystkich atrakcjach czeka nas zabawa integracyjna do białego rana!

Jest to czas na dobrą rozrywkę, poznanie ludzi o tej samej pasji, wymienienie się informacjami o nurkowiskach czy nawiązanie współpracy.”

Źródło: Organizator
Foto: Kinga Romańczuk, Oleckie Stowarzyszenie Nurkowe Amfiprion

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 27, 2013 19:13

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń