Kanadyjski producent komputerów nurkowych poinformował o wprowadzeniu nowych wersji językowych, które użytkownicy modelu Teric będą teraz mieli do wyboru. Wszystkich nurów w kraju nad Wisłą na pewno ucieszy fakt, że nasz język ojczysty znalazł się w najnowszej aktualizacji.
Lista języków dostępnych w Shearwater Teric to kolejna nowość od kanadyjskiej marki. W najnowszej aktualizacji oprócz języka polskiego dodano również rosyjski. Pełne menu dostępne jest także w językach angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, koreańskim, chińskim i japońskim.
Jak zapewnia producent na tym nie koniec! Kolejne języki pojawią się wraz z następną aktualizacją, tak, by komputer był jak najbardziej przystępny i prosty w obsłudze, dla jak największej grupy użytkowników.
Więcej o Shearwater Teric
Z dotychczasowych produktów sygnowanych logo kanadyjskiej marki, Teric jest najbardziej kompaktowym i zgrabnym modelem. Nie da się ukryć, że w porównaniu z Petrelem czy Perdixem, zegarkowy Teric wygląda prawie jak zabawka. Prawie, bo kiedy wczytamy się w specyfikację, przekonamy się, że na pewno nią nie jest.
Wszystkie wskazania Shearwater Teric prezentuje na kolorowym wyświetlaczu AMOLED, którego odczytanie ma nie sprawiać problemu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Obsługa całości odbywa się przy wykorzystaniu czterech przycisków, podobnie jak w bardzo wielu zegarkach. Twórcy kierując się logiką i intuicją użytkownika chcieli, by nowa jednostka była jak najprostsza w obsłudze.
Co więcej, nie zabrakło miejsca na personalizację jednostki do własnych potrzeb. Dlatego możemy tak skonfigurować jeden z przycisków, by po pojedynczym naciśnięciu uruchamiał przypisaną przez nas funkcję, jak np. stoper, kompas, timer etc.
Teric jest kompatybilny z AI i może monitorować do dwóch transmiterów w dwóch różnych zbiornikach. Posiada tryby: Rekreacyjny, Gauge, OC Tech i CC/BO, z możliwością zastosowania do 5 mieszanin trimixowych lub nitroxowych.
Totalną nowością jest wyposażenie jednostki Shearwater w tryb Freediving. W dodatku zaawansowany na tyle, by pozwolić użytkownikowi ustalić częstotliwość próbkowania i rejestrowania. Jak zapewniają twórcy, Teric posiada również ulepszone wskaźniki wynurzania i zanurzania, a całość posiada szereg alarmów dźwiękowych oraz wibracyjnych, które możemy konfigurować lub wyłączyć z poziomu użytkownika.
Shearwater Teric również w kwestii ładowania baterii idzie naprzód i wykorzystuje bezprzewodową ładowarkę indukcyjną. Transmisja danych z urządzenia i aktualizacja oprogramowania, odbywa się podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, przy użyciu Bluetooth. Bezprzewodowa obsługa w w/w zakresach sprawia, że Teric jest całkowicie szczelną i zamkniętą jednostką, co w praktyce uniemożliwia dostanie się do jej wnętrza wody.
Jeżeli chodzi zaś o wymianę baterii, to może być ona przeprowadzona podobnie jak w przypadku jednostki NERD 2, w jednym z autoryzowanych punktów Shearwater. Biorąc pod uwagę, że żywotność baterii określono na 5 lat, nie wydaje się być to szczególnie kłopotliwym zabiegiem.
Producent zapewnia również, że w kwestii hardwareowej, Teric został zaprojektowany tak, by zostawić sporo miejsca na jego rozwój, kolejne aktualizacje i wprowadzanie nowych funkcji. Kupując więc nowy model jednostki Shearwater, możemy być pewni, że będzie ona innowacyjna i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, przez wiele następnych lat.
Cena: 4650 PLN
Źródło: Producent
[pro_ad_display_adzone id=”31298″]