Nie żyje Sayuri Kinoshita – mistrzyni świata we freedivingu

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 18, 2019 21:17

Nie żyje Sayuri Kinoshita – mistrzyni świata we freedivingu

W poniedziałek, 15 lipca, w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku niezwiązanym z nurkowaniem, zmarła Sayuri Kinoshita, mistrzyni i rekordzistka świata we freedivingu. 30-letnia Japonka była jedną z czołowych zawodniczek w nurkowaniu swobodnym, mając w swoim dorobku m.in. tytuł Mistrzyni Świata.

Z udostępnionych informacji wiemy, że Sayuri zapomniała klucza do swojego mieszkania. Próbowała wejść przez balkon na 4 piętrze, niestety poślizgnęła się i spadła z wysokości 10 metrów. Została znaleziona na parkingu przez sąsiadów, którzy wezwali służby ratunkowe. Nieprzytomną kobietę zabrano do szpitala, gdzie 4 dni później zmarła.

Sayuri Kinoshita była rekordzistką i mistrzynią świata w konkurencji Free Immersion, a swoje najlepsze wyniki 94 m i 97 m (każdy był nowym rekordem świata) osiągnęła na niezwykle prestiżowych zawodach Vertical Blue, na Bahamach, w 2017 roku. W tym roku Sayuri ustanowiła kolejny rekord, tym razem w konkurencji CWT BF – 82 m, podczas kwietniowych zawodów Xibalba w Meksyku.

Rodzina Sayuri opublikowała post na Facebooku, w którym napisano, że pomimo poważnych obrażeń jej ciało było tak silne, iż walczyła jeszcze przez cztery kolejne dni, zanim serce w końcu się poddało. Sayuri Kinoshita zmarła w dniu japońskiego Narodowego Dnia Oceanu. W ostatnich chwilach była otoczona przez rodzinę i przyjaciół.

Źródło: thefreedivingclub.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 18, 2019 21:17

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń