Freediver: Triton Down – nurkowa gra w technologii VR – Premiera

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Czerwiec 4, 2019 19:30

Freediver: Triton Down – nurkowa gra w technologii VR – Premiera

30 maja swoją premierę miała interesująca pozycja na rynku gier komputerowych „Freediver: Triton Down”. Gra akcji osadzona w nurkowych realiach dostępna jest na popularnej platformie Steam i w chwili obecnej posiada ocenę użytkowników 8.6/10.

Nie jest to pierwsza próba stworzenia gry komputerowej przenoszącej użytkownika pod wodę, jednak do tej pory rezultaty były niezbyt zadowalające. Czyżby z „Freediver: Triton Down” miało być inaczej? Gra wspiera coraz szybciej rozwijającą się technologię Virtual Reality i kierowana jest do nastoletnich użytkowników.

db23e20059462f7120376307affa8f9ea6f7dacb

Co się tyczy zaś warstwy fabularnej, to produkt studia Archiact pozwala nam się wcielić w rolę światowej klasy freedivera Rena Tanaki, który musi wydostać się z tonącego statku. Po drodze czeka na nas do rozwiązania masa zróżnicowanych zadań, a czynnikiem, który nas ogranicza najbardziej, jest oczywiście limitowana ilość powietrza.

Odbiór gry po kilku dniach od premiery jest bardzo pozytywny. Gracze przede wszystkim chwalą wykorzystanie technologii VR, zastosowany silnik Unreal Engine 4 i system poruszania, grafikę oraz muzykę.

freediver-underwater-screenshot-1024x576

Natomiast po stronie minusów stawiają fakt, że… gra jest zbyt krótka i domagają się kolejnych podwodnych przygód. Zaznaczają również, że warto było by rozważyć wprowadzenie kilku trybów trudności, gdyż jak twierdzą niektórzy, rozwiązywanie łamigłówek było zbyt proste.

Cena: 32.99 PLN

Źródło: steampowered.com

Nurek Tech intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Czerwiec 4, 2019 19:30

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN