Premiera dokumentu „War Zone” – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Kwiecień 19, 2019 20:39

Premiera dokumentu „War Zone” – video

W ostatnich dniach swoją premierę miał film dokumentalny „War Zone” zrealizowany na Florydzie przez Force Blue Coral. Produkcja została zarejestrowana w ciągu zaledwie tygodnia, podczas nurkowań w błękitnych wodach Zatoki Meksykańskiej.

Cel jaki postawili sobie autorzy dokumentu „War Zone”, to podkreślenie wysiłków podjętych przez Force Blue Coral w celu przeciwdziałania i powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się choroby trapiącej lokalną rafę koralową.

Ekipa Force Blue Coral podczas realizacji dokumentu współpracowała z zawodowymi reżyserami i fotografami w osobach Jima Hellemna i Michaela Johnsona z Blue Ocean Art.

„Tragiczne żniwo jakie zbiera choroba na rafach Południowej Florydy i Florida Keys jest straszna… Ale niesamowite jest móc obserwować ilość pracy podejmowanej przez Force Blue Coral i ich partnerów naukowych oraz efekty jakie generuje. Entuzjazm i energia tych wojowników sprawiają, że czuję, że ta walka może zostać wygrana. Mam nadzieję, że nasz wspólny film pomoże” – powiedział Hellemn

Przez siedem dni filmowcy nakręcili 22 wywiady z czołowymi naukowcami, badaczami, operatorami badaczami i członkami rządu stanowego, aby podkreślić problem rozprzestrzeniania się choroby na rafach Florydy. Rozmówcy dyskutowali o samej przypadłości trapiącej koralowce, ale też jej niszczących skutkach i wysiłkach podejmowanych w celu powstrzymania jej dalszej eskalacji.

Źródło: forceblueteam.org
[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Kwiecień 19, 2019 20:39

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019