Do 2024 roku Gozo i Maltę połączy tunel!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 4, 2019 16:27

Do 2024 roku Gozo i Maltę połączy tunel!

Media na Malcie informują, że plany budowy tunelu łączącego Maltę z Gozo, nabierają rozpędu. Inwestycja ma zostać oddana za 6 lat, w 2024 roku. Ian Borg, minister transportu Malty poinformował, że szczegółowe plany tunelu będą gotowe w ciągu pół roku. Inwestycja budzi kontrowersje wśród części mieszkańców, którzy sugerują, że nieodwracalnie zrujnuje wyspę Gozo.

„Pokazaliśmy już, że kiedy mowa o kluczowych, dużych projektach, potrafimy doprowadzić sprawy do końca. Właśnie dlatego możecie mi wierzyć, kiedy mówię, że ten tunel powstanie” – powiedział minister Ian Borg

Przetarg na na projekt, budowę, utrzymanie i eksploatację tunelu zostanie opublikowany do najbliższego lata. Decyzję o budowie poparł również premier Malty Joseph Muscat.

bosphurus_tunnel-684x480

„Zmieniamy Maltę na lepsze. W przyszłości ludzie będą zastanawiać się i pytać, jak moglibyśmy żyć bez infrastruktury, którą teraz tworzymy, łącznie z tunelem na Gozo.” – prorokuje premier Muscat

Obecne plany zakładają utworzenie 13-kilometrowego tunelu, z jednym pasmem ruchu w każdym kierunku oraz z dodatkowym pasem bezpieczeństwa. Przeprowadzone badania pozwalają zakładać, że około 6500 samochodów i ciężarówek będzie codziennie korzystać z tunelu.

Oczekuje się, że tunel zostanie otwarty do 2024 roku i połączy L-Imbordin na obrzeżach Zatoki Świętego Pawła z obszarem Ta’Kenuna w Nadur. Przedstawiciele lokalnego biznesu z nieukrywanym zadowoleniem przyjęli tę wiadomość, uzasadniając, że tunel był „niezbędny” dla dalszego wzrostu gospodarczego Gozo.

Przedstawiciel Gozo Business Chamber powiedział, że ma nadzieję, że proces „będzie kontynuowany bez zmianprzeszkód”. Były przewodniczący izby – Michael Grech przewiduje z kolei, że tunel przyniesie Gozo dobrobyt gospodarczy, a także zwiększy turystykę na przestrzeni całego roku.

„Nie chcemy, aby Gozo stało się kolejnym Bugibbą. Nie chcemy tutaj wysokich budynków. Chcemy zachować dotychczasowy charakter wyspy.” – zapenił Grech

Źródło: bay.com.mt

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 4, 2019 16:27

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama