Wypadek na Gardzie – nowe informacje

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 15, 2018 10:04

Wypadek na Gardzie – nowe informacje

Włoskie media podały kolejne informacje dotyczące sobotniego wypadu, do którego doszło w wodach jeziora Garda. Potwierdzono również tożsamość polskiego nurka, którego poszukują ratownicy.

Niestety doniesienia docierające do nas od wczoraj, znalazły swoje potwierdzenie w poniedziałkowych wydaniach włoskich dzienników. Poszukiwanym Polakiem jest 50-letni Adam Pawlik z Katowic.

Popularny „Zioło” pojawił się nad Gardą w towarzystwie 5 znajomych i miał przygotowywać się do rekordowego nurkowania na głębokość 333 metrów. Gdyby udało mu się je przeprowadzić, było by to najgłębsze zanurzenie wykonane przez nurka technicznego w historii (obecnie Ahmed Gabr 332.5 m).

ap2

Adam Pawlik był niezwykle doświadczonym instruktorem i nurkiem technicznym. W trakcie swojej kariery wyszkolił pokolenia nurków, a także prowadził masę wymagających nurkowań i eksploracji, zarówno wrakowych, jak i jaskiniowych. Na przestrzeni ostatnich lat na naszych łamach publikował niezwykle ciekawe artykuły ze swoich wypraw. Żył z pasją, z której czerpał garściami i którą potrafił zaszczepić w innych.

Z tego miejsca chcielibyśmy w imieniu redakcji złożyć wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim Adama.

Źródło: bresciaoggi.it

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 15, 2018 10:04

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń