W wodach jeziora Ińsko zginął 40-letni nurek

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 4, 2018 14:26

W wodach jeziora Ińsko zginął 40-letni nurek

W miniony piątek, 3 sierpnia, w województwie zachodniopomorskim, doszło do śmiertelnego wypadku w wodach popularnego wśród nurków jeziora Ińsko. Wieczorem ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odebrali zgłoszenie, o wypadku, do jakiego doszło podczas nurkowania na głębokości 40 metrów.

Chwilę po godzinie 19.00 ratownicy odebrali zawiadomienie o wypadku nurkowym. Według dostępnych informacji, w zdarzeniu brały udział 3 osoby, a zanurzenie było prowadzone w limitach rekreacyjnych.

Trójka nurków została dostarczona łodzią do bojki, która jest znacznikiem najgłębszego miejsca w jeziorze Ińsko. Celem było zanurzenie się wzdłuż liny opustowej na głębokość 40 metrów. W trakcie pokonywania kolejnych metrów, dwójka z nurków zawróciła na powierzchnię rozdzielając się ze swoim kompanem.

Ponieważ nurkowanie było prowadzone z wykorzystaniem infrastruktury bazy centrum nurkowego Pro Divers, na ich profilu facebookowym znajduje się opis sytuacji z perspektywy pracowników centrum.

Po odnalezieniu ciała mężczyzny, ratownicy prowadzili reanimację, próbując ratować życie poszkodowanego. Niestety bezskutecznie. 40-letni mieszkaniec Szczecina zmarł.

Źródło: polsatnews.pl, gs24.pl

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 4, 2018 14:26

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń