Aktualności Freediving Zawody

Wspaniały występ polskiej reprezentacji na MŚ w Belgradzie!

Reprezentacja Polski we freedivingu wspaniale zaprezentowała się na basenowych Mistrzostwach Świata AIDA w Belgradzie! Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 7 medali. Do kraju przywiozą 3 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe. W trakcie zmagań ustanowili oni również 1 rekord świata i 1 rekord krajowy!

Individual AIDA Pool World Champinship Belgrad 2018 nasza reprezentacja rozpoczęła wyśmienicie. Już w pierwszej rozgrywanej konkurencji – dynamicznym pływaniu w płetwach – DNF, w finale A mężczyzn, złoto zdobył Mateusz Malina, który pokusił się o odległość 226 metrów. W finale B drugie miejsce zajął Karol Karcz – 172 m, a trzeci był Michał Dąbrowski – 166 m.

Z kolei w kategorii pań było jeszcze lepiej! W finale A Magdalena Solich -Talanda, uzyskując rezultat 178 metrów, zdobyła złoty medal, a tuż za nią Julia Kozerska z odległością 173 metry, sięgnęła po srebro! W finale B trzecie miejsce zajęła Justyna Nowak-Ferensztajn, która pokonała odległość 138 metrów.

36339990_2170043536541173_190228035729883136_n

Kolejny dzień zmagań był również łaskawy dla naszej reprezentacji. Tym razem w pływaniu dynamicznym w płetwach – DYN, w finale A kobiet, Magdalena Solich-Talanda wynikiem 243 metry zdobyła swój drugi złoty medal, bijąc jednocześnie po 4 latach Rekord Świata legendarnej Natalii Molchanovey! Podobnie jak dzień wcześniej, kroku dotrzymywała jej dzielnie Julia Kozierska, której 233 metry pozwoliły zgarnąć drugi srebrny medal.

U panów tym razem szczęścia nie miał Mateusz Malina, który zajął „dopiero” trzecie miejsce i do złota zdobytego dzień wcześniej dołożył brąz. Finał B został zdominowany przez Polaków. Nasi kadrowicze uplasowali się na pierwszych trzech miejscach. Pierwszy był Krzysztof Dąbrowski osiągając dystans 253 metrów. Tuż za jego plecami z odległością 250 metrów uplasował się Karol Karcz, a jako trzeci z wynikiem 234 metry, zameldował się na miejscu Michał Bochenek.

Ostatnią rozgrywaną konkurencją była statyka. Tego dnia dorobek polskiej reprezentacji powiększył się o kolejny brązowy medal. Wszystko za sprawą Mateusza Maliny, który w finale A, wynikiem 8.46 min, ustanowił nowy rekord Polski i zameldował się na najniższym stopniu podium. W finale B świetny wynik Krzysztofa Dąbrowskiego – 8.12 min, pozwolił mu zająć drugie miejsce. Wśród pań, w finale B, Julia Kozerska z rezultatem 5.31 min, zajęła 3 miejsce.

Naszej reprezentacji gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy kolejnych wspaniałych startów i sportowych sukcesów!

Źródło: iapwc-2018.com