Ośmiornica kamuflująca się w niezwykły sposób – video

Dodane przez Irena Gilwatowska Kwiecień 10, 2018 15:15

Ośmiornica kamuflująca się w niezwykły sposób – video

Kiedy płetwonurek zauważył tę ośmiornicę, nie mógł się powstrzymać przed uchwyceniem zmieniających się kolorów jej ciała na kamerze. Próbując chronić się przed potencjalnymi drapieżnikami, morskie stworzenie wygląda tak, jakby się oświetlało, próbując wtopić się w otoczenie.

Gdy zwierzę płynie wzdłuż dna, kamera śledzi każdy jej ruch, rejestrując niesamowity pokaz świetlny na filmie. Hector Seguin Jr nakręcił ośmiornicę podczas nurkowania w Ewa Pinnacles, na wyspie O’ahu na Hawajach. 52-latek z Honolulu powiedział:

„Ośmiornica stara się wtopić w otoczenie, ponieważ ośmiornice mają komórki pigmentu zwane chromoforami, co oznacza, że mogą kontrolować kolor i wzory na skórze.”

Zmieniają kolor, próbując kamuflować się i chronić przed drapieżnikami. Czysta i błękitna woda oceanu sprawia, że ośmiornica widoczna jest wyraźnie w klipie. A kiedy nurek pływa wzdłuż rafy, ośmiornica kontynuuje swoją podróż, ukrywając się wśród skał. Jej kolory zmieniają się podczas wędrówki po dnie morskim, a czasami wydaje się, że po jej ciele przemykają refleksy światła.

Wydaje się oczywiste, że Hector darzy podwodny świat dużym szacunkiem. Jak sam mówi:

„Podczas nurkowania zauważyłem tę konkretną ośmiornicę leżącą tuż obok, na rafie. To było naprawdę niesamowite zobaczyć to na własne oczy – wszystkie stworzenia podwodnego świata są niezwykłe na swój własny sposób”

Źródło: mirror.co.uk

Dodane przez Irena Gilwatowska Kwiecień 10, 2018 15:15

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych