Rosyjska marynarka gotowa na rekordowe nurkowanie! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 16, 2018 14:53

Rosyjska marynarka gotowa na rekordowe nurkowanie! – video

Rosyjscy nurkowie przygotowują się do bardzo nietypowej i niebezpiecznej misji, którą planuję przeprowadzić w morskich głębinach. Plany naszych sąsiadów zakładają przetestowanie nowej jednostki nurkowej na głębokości… 450 metrów!

Obecnie trwają przygotowania do tej operacji, a samo nurkowanie ma zostać przeprowadzone w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Instytut Badawczy ds. Ratownictwa i Technologii Podwodnych, wraz z zespołem ratowniczym rosyjskiej marynarki wojennej, rozpoczął już przygotowania nurków, do zejścia na tę głębokość.

Zarówno precyzyjna data, jak i dokładna lokalizacja, gdzie zostanie przeprowadzone nurkowanie nie są znane. Wiadomo na razie jedynie, że chodzi o jeden z krajów dalekiego wschodu i wody Morza Czerwonego.

Nurkowie rosyjskiej marynarki znani są jako specjaliści od nurkowania głębinowego. Należą do samodzielnego oddziału rosyjskiej marynarki wojennej. Ich praca odbywa się w granicach ludzkich możliwości, a jej złożoność jest porównywalna do spacerów kosmicznych.

Specjalistycznie wyszkoleni, mogą być wykorzystywani do ratownictwa podwodnego, operacji wojskowych i nie tylko, a także podczas prac przy podwodnych liniach komunikacyjnych, specjalnych systemach akustycznych i operacjach wydobywczych.

Rosyjskie źródła odmówiły potwierdzenia, czy rozwój jednostki został spowodowany zatopieniem okrętu podwodnego „Kursk” w 2000 roku i wszystkimi następstwami tego wypadku.

Źródło: atimes.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 16, 2018 14:53

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020