Ostatnia misja podwodnej bazy Aquarius

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 15, 2012 16:50

Ostatnia misja podwodnej bazy Aquarius

One World One Ocean i Liquid Pictures 3D przedstawiają – Mission Aquarius – projekt organizowany na podwodnej stacji badawczej Aquarius. Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich do śledzenia i wirtualnego uczestnictwa za pomocą strony internetowej, w ostatniej misji badawczej Aquariusa.

Podwodna stacja badawcza Aquarius to ostatnie tego typu miejsce, które wciąż funkcjonuje. Instalacja jest umieszczona na głębokości ok 18m i przez lata zamieniła się z „obcego” elementu, we fragment lokalnej rafy Florida Keys.

W poniedziałek 16 lipca One World One Ocean dołączy wraz z dr S. Earle – badaczką National Geographic, D.J. Rollerem z Liquid Pictures 3D do załogi podwodnej stacji. Spędzą tam razem 6 dni. Dla tych, którzy chcą wiedzieć na bieżąco, co dzieje się pod wodą, ekipa będzie przygotowywać wywiady i materiały video.

Od 1993r. Ośrodek badawczy na Florydzie pomaga poznać i zrozumieć procesy zachodzące na rafach koralowych i w okolicznym środowisku. Baza Aquarius jest też miejscem w którym pracownicy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej – NASA, przygotowują się do pracy w przestrzeni kosmicznej. Przez ten czas ośrodek dostarczył wielu cennych badań, których rezultaty pokazały jak mało wiemy o podwodnym świecie.

Źródło: aquarius.uncw.edu

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 15, 2012 16:50

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019