Brytyjski producent sprzętu nurkowego 17 lat temu stworzył pierwszy mokry skafander, wyprodukowany bez wykorzystania neoprenu. Kontynuując tę filozofię, firma zaprezentowała podczas DEMA Show swoje najnowsze dzieło – nową odsłonę linii skafandrów Thermocline, wyprodukowaną w całości z sieci-widm.
Nowa linia skafandrów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają alergię na neopren. Można nią całkowicie zastąpić tradycyjny kombinezon, lub utworzyć barierę między skórą a skafandrem. Producent twierdzi, że Thermocline może nie rozwiązać natychmiast problemu, ale skafandry są używane z dużym powodzeniem przez alergików.
Ta nowa generacja produktów jest dostępna w gamie lekkich i wszechstronnych ubrań, zaczynając od tradycyjnego, jednoczęściowego stroju, poprzez bluzkę z długimi rękawami i legginsy, spodenki i kamizelkę, kamizelkę z kapturem i dwa różne stroje kąpielowe. Akcesoria obejmują też dwa różne kaptury, jeden z kołnierzem drugi bez oraz długie i krótkie skarpetki.
[blockquote style=”2″]„Jesteśmy podekscytowani pojawieniem się nowej odsłony linii Thermocline, ponieważ udało nam się opracować i połączyć wcześniejsze rozwiązania z materiałem, który jest przyjazny dla środowiska. Wspaniale jest móc łączyć przetworzone materiały z już przetestowaną technologią i ograniczyć niekorzystny wpływ na naszą planetę.”[/blockquote]
Olbrzymią zaletą produktów Fourth Element jest ich niewielka waga i miejsce zajmowane w bagażu. Thermocline to w całości wytrzymała, oddychająca tkanina, która na dodatek jest super rozciągliwa i zapewnia komfort cieplny na poziomie neoprenowego skafandra grubości 2.5 mm, a przy tym posiada neutralną pływalność.
Recykling sieci-widm wydobywanych w ogromnej ilości na całym świecie, to temat bardzo na czasie. W ostatnich latach pisaliśmy np. o znanym producencie sprzętu sportowego i odzieży, który stworzył prototyp i limitowaną serię 7000 par butów, w całości wykonanych z przetworzonych sieci. Miejmy nadzieję, że przykłady, które dziś możemy liczyć na palcach jednej ręki, przetrą szlak i wyznaczą standardy i kierunki dla ogółu.
Działania Fourth Element wpisują się w ich cel – Misję 2020. Do tego roku firma planuje całkowite wyeliminowanie plastiku z procesu produkcyjnego, w tym także ze wszystkich stosowanych opakowań i zastąpienie go materiałami pozyskanymi z recykling.
Źródło: fourthelement.com
[pro_ad_display_adzone id=”25708″]