80-latka uczciła urodziny nurkując na wrakach Scapa Flow!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 5, 2018 16:30

80-latka uczciła urodziny nurkując na wrakach Scapa Flow!

Pat Fung, babcia pięciorga wnucząt, w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić swoje 80 urodziny. Kobieta wybrała się na nurkowanie wrakowe w wodach Szkocji, gdzie wraz z towarzyszami eksplorowała tamtejsze wraki z czasów I wojny światowej.

Pełna energii i wigoru kobieta nie miała najmniejszych problemów, by ubrać suchy skafander i zanurzyć się na głębokość 45 metrów, gdzie na morskim dnie w pobliżu Orkadów, spoczywa wrak jednostki SS „Kronprinz Wilhelm”.

26165435_1654047728009454_7003973554469594589_n

Nie było to oczywiście pierwsze nurkowanie, w jakim wzięła udział szczęśliwa jubilatka. W podwodnym świecie zakochała się na dobre, podczas pobytu na Malediwach. Miała wówczas 68 lat i wspólnie z mężem świętowali jego przejście na emeryturę. To właśnie zanurzenie w ciepłych, przejrzystych wodach Oceanu Indyjskiego, pozwoliło jej złapać bakcyla nurkowania.

Od tamtej pory nurkowanie stało się nieodłączną częścią jej życia i przewodnim motywem wielu podróży. Pat Fung odwiedziła już Meksyk, Karaiby i Egipt, wszędzie schodząc pod wodę, gdzie mogła nacieszyć się urokami zróżnicowanej i kolorowej podwodnej fauny i flory.

PatFung

„Po pierwszym nurkowaniu na Malediwach kolejne nurkowania robiłam podczas zagranicznych wyjazdów na wakacje, jednak po każdym powrocie strasznie tęskniłam za podwodnym światem. Dlatego zapisałam się do miejscowego klubu i rozpoczęłam przygodę z nurkowaniem na terenie Wielkiej Brytanii”

Kobieta na co dzień zamieszkuje w Hotwells, w Bristolu, gdzie jest najstarszym członkiem lokalnego klubu nurkowego – Bristol Diving Club.

PHOTHGXFm2C2r0dm10YOls2s180103_920x700

„Uwielbiam spokój, jaki panuje pod wodą. Do tego te wszystkie wspaniałe zwierzęta i rośliny, które cię otaczają i które możesz podziwiać, doświadczając wspaniałego uczucia totalnej nieważkości! Często myślę o tym, że w moim wieku nie poruszam się już tak sprawnie, jak kiedyś, jednak pod wodą nie ma to znaczenia i jestem tam całkowicie wolna. Czuję się jak ptak, jakbym mogła latać!”

Pat jest kolejnym wspaniałym przykładem tego, jak nurkowanie może zmienić ludzkie życie i nadać mu zupełnie nowych barw. Większość z osób, które czytają te słowa, mają już to szczęście, że mogą o magii podwodnego świata opowiadać z własnego doświadczenia, ale może wśród waszych bliskich jest ktoś, przed kim chcielibyście odkryć ten niezwykły świat?

Źródło: bristolpost.co.uk

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 5, 2018 16:30

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń