Śmiertelny wypadek w Tajlandii, dwóch instruktorów z zarzutami

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 4, 2018 15:56

Śmiertelny wypadek w Tajlandii, dwóch instruktorów z zarzutami

Tragicznie zakończyło się noworoczne nurkowanie dla jednego z turystów odwiedzających wyspę Phi Phi w Tajlandii. W wyniku wypadku do jakiego doszło na łodzi, życie stracił pochodzący z Indii Alok Kumar Shukla. Teraz miejscowa policja poinformowała o postawieniu zarzutów dla dwóch instruktorów, którzy prowadzili te nurkowanie.

Zdarzenie miało miejsce 31 grudnia 2017 roku. Po zakończonym nurkowaniu grupa początkujących nurków rozbierała się ze sprzętu na łodzi. 25-letni Alok Kumar Shukla, dla którego było to pierwsze nurkowanie, zdjął już większość ekwipunku, jednak kiedy zamierzał pozbyć się pasa balastowego wypadł za burtę.

Natychmiast podjęto akcję ratunkową. Trzy osoby w sprzęcie nurkowym ruszyły pod wodę. Po wydobyciu ofiary na pokład łodzi, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i podano tlen. Następnie mężczyznę zabrano do pobliskiego szpitala. Niestety mimo półtoragodzinnej reanimacji zmarł. Jako przyczynę podano utonięcie.

„Przedstawiliśmy zarzut zaniedbania dwóm instruktorom nurkowania, obecnym na łodzi podczas wypadku. Według naszych ustaleń pan Shukla nie zdjął balastu ważącego 4 kg, jednak zdjął pozostały sprzęt, kiedy doszło do wypadku. Duża fala zakołysała łodzią, przez co ofiara wypadła do wody, obciążona balastem nurkowym. Woda w tym miejscu jest dosyć głęboka, dlatego mimo natychmiastowej akcji ratunkowej, znalezienie i wydobycie mężczyzny na łódź zajęło trochę czasu.” – powiedział dziś – 4/01/2018 – przedstawiciel lokalnej policji, porucznik Kanakorn Tamakhan.

Dostępny jest już wstępny raport medyczny sugerujący utonięcie, jako przyczynę śmierci, jednak policja wciąż czeka na wyniki sekcji zwłok.

Źródło: phuketgazette.net, thephuketnews.com  Foto: wikipedia CC 3.0

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 4, 2018 15:56

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama