3 Rekordy Świata podczas zawodów Vertical Blue 2017!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 11, 2017 14:46

3 Rekordy Świata podczas zawodów Vertical Blue 2017!

Na Wyspach Bahama dobiegły końca tegoroczne zawody z serii Vertical Blue. Jedna z najbardziej prestiżowych rywalizacji w świecie nurkowania swobodnego, jak co roku dostarczyła wielu emocji i wspaniałych wyników. Tegoroczne zawody były o tyle wyjątkowe, że była to już jubileuszowa, dziesiąta edycja zmagań spod znaku VB!

Podczas Vertical Blue 2017 po raz kolejny byliśmy świadkami pasjonującej rywalizacji freediverów z całego świata. W trakcie 9 dni zawodów zawodnicy ustanowili 47 rekordów krajowych, jeszcze więcej rekordów życiowych, ale prawdziwą wisienką na torcie, była rywalizacja wśród pań, która owocowała trzykrotną zmianą Rekordu Świata w konkurencji constant weight (CWT).

hanakohirosi

Rywalizacja w kolejnych dniach przebiegała planowo i łupem zawodników padały kolejne rekordy krajowe, jednak mimo kolejnych prób, nikomu nie udało się poprawić Rekordu Świata. Sytuacja zmieniła się szóstego dnia zawodów, kiedy na placu boju w konkurencji CWT, pojawiła się reprezentująca słoneczną Italię Alessia Zecchini.

Włoszka podczas swojej wspaniałej próby osiągnęła głębokość 102 metrów w czasie 3 min 30 sec. Ten wynik wystarczył by pobić rekord liczący sobie już 6 lat, a ustanowiony przez legendarną carycę freedivingu – Natalię Molchanovą. Do końca zawodów pozostawały jeszcze trzy dni, jednak nikt nie spodziewał się nadciągających emocji.

A tych nie zabrakło i wszystko odbyło się niemal jak w filmie Alfreda Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie powinno tylko rosnąć! Zgodnie z tą formułą ostatniego, dziewiątego dnia zawodów, panie ponownie doszły do głosu i spuentowały Vertical Blue 2017 w najlepszy możliwy sposób.

Podczas swojej próby Japonka Hanko Hirose, w konkurencji CWT, wynikiem 103 metry w czasie 3 min 35 sec, pobiła Rekord Świata ustanowiony ledwie 3 dni wcześniej przez Zecchini. Włoszka nie zamierzała jednak tak łatwo dać odebrać sobie końcowego sukcesu, zwłaszcza, że przed nią wciąż było ostatnie nurkowanie. A te wykonała bezbłędnie schodząc w czasie 3 min 45 sec na głębokość 104 metrów i odbierając dopiero co utracony rekord!

hankoalessia

Pasjonująca rywalizacja pań o Rekord Świata jest na pewno tym, co zapamiętamy najwyraźniej po dziesiątej edycji Vertical Blue. Pamiętać należy jednak, że dla wielu zawodników ich rekordy życiowe, a także rekordy krajowe ustanowione na Bahamach, będą największym zwycięstwem. To właśnie takie zmagania pomogą im wrócić jeszcze mocniejszymi, podczas kolejnych zmagań na wstrzymanym oddechu.

Źródło: verticalblue.net, deeperblue.net, Foto: Daan Verhoeven, justapnea.it

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 11, 2017 14:46

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama