Najgłębiej ułożona kostka Rubika – jest rekord Guinnessa!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 10, 2015 19:03

Najgłębiej ułożona kostka Rubika – jest rekord Guinnessa!

Kolejny nurkowy rekord padł łupem polskich płetwonurków! Tym razem na wysokości zadania stanęła ekipa zrzeszona wokół projektu „Najgłębiej ułożona kostka Rubika”. Zadanie nie było łatwe, ale właściwe przygotowania i odpowiedni trening doprowadziły naszych rodaków do sukcesu i rekordu świata!

Wszyscy dobrze znamy zabawkę logiczną, jaką jest kostka Rubika. Zapewne nie raz próbowaliście ją ułożyć z lepszym lub gorszym rezultatem. Wyobraźcie sobie zatem jeżeli podniesiemy poziom trudności, schodząc na głębokość 100 metrów i podejmując próbę…

Wojciech Tecław z Akademii H2O Poznań z wynikiem 1 min i 16 s dopiął swego i ustanowił rekord Guinnessa. Zarówno głębokość, jak i czas ułożenia kostki budzą niekłamany respekt, a co dopiero kiedy je połączymy.

12219494_715185285279530_1104568360861711678_n

Taką informację zamieszczono wczoraj w nocy na stronie domowej projektu:

„Dzisiaj ustanowiliśmy rekord świata w kategorii Najgłębiej ułożona kostka Rubika! Zgodnie z planem osiągnęliśmy planowaną głębokość 100 metrów, kostka została ułożona w czasie ok. 1 minuty i 16 sekund!

Algorytm (scramble) wykorzystany do rozłożenia kostki został wybrany przez niezależnych świadków z bazy nurkowej Planet Divers Dahab Dahab w obecności sędziego. Po rozłożeniu przez sędziego do wylosowanego układu kostka została umieszczona w specjalnym worku i zaplombowana.

Sędzia w obecności kamer na głębokości 100m zerwał plombę, zaprezentował układ kostki, a następnie Wojtek miał 10 sekund na zapoznanie się z układem kostki i rozpoczął jej rozwiązywanie.

Po zakończonej próbie sędzia zaprezentował przed kamerą ułożoną kostkę, została ona umieszczona ponownie w worku i zaczęliśmy wynurzenie.

Dziękujemy firmą oraz osobom zaangażowanym w projekt!!!”

Gratulujemy rekordziście, jak i całej ekipie wspierającej go w tym niezwykłym wyczynie. Mamy nadzieję, że nie jest to ich ostatnie słowo i jeszcze będziemy mieli okazję wspierać ich w kolejnych poczynaniach!

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 10, 2015 19:03

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN