Nowy system bezprzewodowej komunikacji dla nurków – video

Dodane przez Redakcja D24 Wrzesień 27, 2015 19:35

Nowy system bezprzewodowej komunikacji dla nurków – video

Włoscy naukowcy pracujący na rzymskiej uczelni Sapienza University opracowali innowacyjny system, który umożliwi bezprzewodową komunikację pod wodą, na znacznie większych odległościach niż jest to możliwe przy zastosowaniu obecnych technologii.

W chwili obecnej możliwość przesyłania pod wodą głosu czy transfer plików metodą bezprzewodową, jest mocno ograniczony z uwagi na niewielki zasięg, jaki oferują urządzenia dostępne na rynku.

Wszystko ma się zmienić za sprawą opracowanego przez Włochów systemu WSENS. Nowe rozwiązanie ma umożliwić szybką transmisję danych na dużo większe odległości niż wszystkie stosowane do tej pory technologie. Co ciekawe nowy system nie potrzebuje żadnych przewodów umiejscowionych na morskim dnie, w związku z czym w żaden sposób nie będzie ingerował w życie morskie.

W zamierzeniach twórców jest stworzenie szerokiego wachlarza aplikacji, które pozwolą w pełni wykorzystać WSENS system. Wśród nich m.in. możliwość transmisji audio czy video w czasie rzeczywistym.

Twórcy wyjaśniają również, że ich wynalazek pozwoli na monitorowanie kondycji nurka znajdującego się pod wodą, m.in. poprzez pomiar zawartości tlenu we wdychanym i wydychanym powietrzu.

Źródło: wsense.it

Dodane przez Redakcja D24 Wrzesień 27, 2015 19:35

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN