Association of Sport and Technical Divers – nowa organizacja szkoląca nurków

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 17, 2015 17:16

Association of Sport and Technical Divers – nowa organizacja szkoląca nurków

Miło nam poinformować o wprowadzeniu na polski rynek szkoleń nurkowych dawno oczekiwanej organizacji ASTD. Założycielami ASTD są David Cani i David Scoumal, nie tylko wieloletni leaderzy IANTD ale wielkiej klasy nurkowie jaskiniowy prowadzący między innymi projekt w Hranickiej Proposti.

W Polsce przedstawicielami ASTD są Adam Pawlik – jeden z dwóch Polaków, który zanurkował w jaskini poniżej 200 metrów, wieloletni instruktor i trener full tmx, mający na swym koncie wiele eksploracji głębokich jaskiń oraz Grzegorz Rutkowski nurek jaskiniowy z ogromnym doświadczeniem, mocno zaangażowany w takie projekty jak Hranicka Propast czy „Rekord Świata w Nurkowaniu na obiegu zamkniętym” i wielu innych.

Jak widać organizacja ma głębokie korzenie w nurkowaniu jaskiniowym, co jak można się spodziewać będzie miało ogromne przełożenie na dbałość o procedury bezpieczeństwa.

Już teraz leaderzy ASTD Polska zapraszają do współpracy instruktorów do budowania nowej marki na naszym rynku. Cross do końca 2015 roku jest bezpłatny. Adres organizacji www.astd.com.pl

IMG_9273

ASTD (Association of Sport and Technical Divers) powstała w 2012. To nie był jeden szczególny dzień, lecz raczej okres, kiedy dojrzewała idea utworzenia organizacji, której dewizą będzie szkolenie i rozwój nurkowania oraz elastyczność w propagowaniu nowych trendów. Założycielami organizacji ASTD jest dwójka przyjaciół David Cani główny koordynator projektu Hranicka Propast, David Scoumal zapalony nurek i instruktor jaskiniowy oraz wybitny lekarz nurkowy o ogromnym doświadczeniu, którzy działają w świecie nurkowym, od wczesnej młodości czyli od ponad 30 lat. W tym czasie wyszkolili setki nurków, instruktorów i trenerów.

Korzystając z wcześniejszych doświadczeń w CMAS – Prezydium Związku nurków Moraw i Śląska, w komisji i podkomisji d/s medycznych nurkowania technicznego, a także w Europie Środkowej zarządzania IANTD postanowili założyć własną organizację nurkową.

Grzegorz Rutkowski i Adam Pawlik

Grzegorz Rutkowski i Adam Pawlik

Do tej decyzji skłoniło ich wieloletnie doświadczenie w poprzednich organizacjach i własnych projektach oraz chęć przekazywania wiedzy na najwyższym poziomie.

Bazując na tych doświadczeniach stworzyli własne materiały szkoleniowe. Są autorami wielu książek i podręczników nurkowych, procedur szkoleniowych i tłumaczeń. Opublikowali wiele artykułów w magazynach nurkowych. Dzięki pracy i treningom w innych organizacjach nurkowych, udało się nie tylko wpływać na trendy w szkoleniu nurków, ale także przełamać wiele ograniczeń.

W Polsce przedstawicielami ASTD są Adam Pawlik – jeden z dwóch Polaków, który zanurkował w jaskini poniżej 200 metrów, wieloletni instruktor i trener full tmx, mający na swym koncie wiele eksploracji głębokich jaskiń i Grzegorz Rutkowski nurek jaskiniowy z ogromnym doświadczeniem, mocno zaangażowany w takie projekty jak Hranicka Propast. Rekord Świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym i wielu innych.

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 17, 2015 17:16

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN