Sylvia Earl dołączyła do grupy badaczy uwiecznionych w figurkach LEGO!

Dodane przez Małgorzata Brykała Lipiec 6, 2015 21:23

Sylvia Earl dołączyła do grupy badaczy uwiecznionych w figurkach LEGO!

Pochodząca z USA oceanograf Sylvia Earl, stała się najnowszą mini-figurką LEGO! Dołączyła tym samym do kilku innych słynnych kobiet, którym duński producent klocków oddał hołd za ich dokonania na różnych polach naukowych. Dzięki temu dostępnych będzie kilka nowych zestawów w całkowicie nurkowej stylistyce, którymi będzie można rozbudzić wyobraźnię i pasję u najmłodszych członków rodziny!

Amerykańska oceanograf zaszokowała świat w 1979r, kiedy zanurzyła się na większą głębokość, niż jakakolwiek kobieta przed nią. W swoim dorobku ma ponad 7000 godzin spędzonych pod wodą, podczas ponad 100 ekspedycji! Swoją bogatą karierę naukowca uzupełniła spełniając się jako autorka książek, wykładowca oraz badacz.

minifig-1

Jej oddanie dla sprawy ochrony oceanów zainspirowało w ostatnich dekadach rzesze młodych ludzi, do rozpoczęcia karier związanych z podwodnym światem, oceanografów, biologów, eksploratorów etc. Czyż zatem może być lepszy wzór dla naszych dzieci, by od małego mogły przez zabawę poznawać piękno podwodnego świata?

minifig-2

Na sklepowe półki trafi kilka zestawów różniących się jak zwykle wielkością i ceną. Zaczynając od najmniejszego zestawu skuterowego, mamy w dalszej kolejności pojazdy MBARI Doca Ricettsa, będący kolejną generacją robotów ROV, Okeanos Explorer należący do NOAA i EV Nautilius.

minifig-3

Zwłaszcza ten ostatni powinien być znany osobom, które uważnie śledzą nasz profil na facebooku. Podczas kolejnych ekspedycji Nautiliusa, udostępniamy tam obraz na żywo przesyłany z kamer robota na powierzchnię wraz z komentarzem naukowców.

Podobno nurkowe zestawy cieszą się olbrzymią popularnością, istnieje więc duża szansa, że będą dostępne również w Polsce oraz, że rozwój LEGO w tym kierunku będzie kontynuowany. W czasach, gdy na sklepowych półkach możemy znaleźć mnóstwo śmieci, które w żaden sposób nie pomagają w rozwoju pasji, kreatywności i zainteresowań u dzieci, dobrze wiedzieć, że można liczyć na stare poczciwe klocki LEGO.

Źródło: lego.com

Dodane przez Małgorzata Brykała Lipiec 6, 2015 21:23

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń