Historia i podstawowe informacje

Dodane przez Marcin Pawelczyk Styczeń 28, 2015 12:57

 Powołaliśmy Safe Water Association wierząc, że każde działanie, które poszerza społeczną świadomość dotyczącą bezpiecznego

spędzania czasu nad wodą i udzielania pierwszej pomocy, jest ważne. I trzeba je podjąć.

Safe Water Association to przede wszystkim zespół ludzi połączonych wspólną pasją i celem. Jest nią bezpieczeństwo na wodzie i pod wodą.  Dla nas, grupy nurkowych entuzjastów, woda to najwspanialszy żywioł. Ale podchodzimy do niej z pokorą, bo wiemy, jak bezlitośnie potrafi potraktować każdą nieostrożność, każdy błąd. Nie możemy bez niej żyć, więc uczymy się jak respektować jej prawa.

Wiedzę o dobrych praktykach związanych z minimalizowaniem ryzyka w obcowaniu z żywiołem, chcemy przekazać jak największej liczbie osób. Każdy, kto realizując swoje pasje styka się z wodą, powinien poznać zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

Kładziemy również nacisk na konieczność ochrony bogactwa naturalnego jakim są akweny wodne i ich otoczenie.

Początek to wspólne wyjazdy nurkowe – grupa inicjatorów powstania organizacji poznała się w latach 2005-2008. Motorem do podjęcia szerokich działań na rzecz bezpieczeństwa nad wodą i bezpiecznego nurkowania w szczególności był wypadek w trakcie nurkowania, zakończony niestety tragicznie dla jednej osoby. Więcej o tym znajdziecie tu: http://swa.org.pl/o-nas/poczatek

Formalne działania podjęte w 2008 roku doprowadziły do powstania Safe Water Association. W tym samym roku Safe Water Association decyzją sądu zostało zarejestrowane w KRS pod numerem 0000319349. Podjęte działania pozwoliły na uzyskanie w czerwcu 2009 roku statusu organizacji pożytku publicznego. Status organizacji pożytku publicznego potwierdza wysokie standardy organizacji oraz zobowiązuje do zapewnienia transparentności działalności merytorycznej i finansowej a także wewnętrznej kontroli i sprawozdawczości. Umożliwia również otrzymywanie 1% podatku od osób fizycznych.

 • Safe Water Association, jako jedna z trzech organizacji pozarządowych w Polsce, jest partnerem międzynarodowej kampanii SaveLives.
 • Safe Water Association zostało zaproszone do programu Google Grants. Program Google Grants ma na celu wspieranie organizacji podzielających filozofię firmy Google dotyczącą służenia społeczeństwu poprzez pomaganie światu w takich dziedzinach jak nauka i technika, edukacja, globalna ochrona zdrowia publicznego, ochrona środowiska, ochrona praw dziecka i sztuka.
 • Safe Water Association jest również uczestnikiem programu Unlimited Potnetial firmy Microsoft. Firma Microsoft wychodzi z założenia, że ​​technologia stwarza ogromne możliwości rozwoju. Dlatego też, współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi na całym świecie i oferuje im technologiczne narzędzia, które pomagają im w realizowaniu ich misji. Dzięki programowi, jako organizacja mamy dostęp do zasobów związanych z nowoczesnymi technologiami, które przyczyniają się do poprawy życia ludzi i przekształcania ich społeczności.

 

Stowarzyszenie opiera swą działalność na pracy społecznej członków stowarzyszenia, nie zatrudnia pracowników ani zleceniobiorców, nie prowadzi działalności gospodarczej.

 

SWA i Divers 24

 

Dodane przez Marcin Pawelczyk Styczeń 28, 2015 12:57

1 komentarz

 1. http://greenink.com/component/k2/itemlist/user/361742 Maj 7, 17:56

  Howdy! This article could not be written much
  better! Going through this post reminds me of my previous roommate!

  He constantly kept talking about this. I’ll forward this post to him.
  Fairly certain he will have a very good read. Thank you for sharing!