Jennifer Lawrence zagra w produkcji Jamesa Camerona – „The Dive”

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 27, 2015 17:10

Jennifer Lawrence zagra w produkcji Jamesa Camerona – „The Dive”

Jak informują zagraniczne media, aktorka i zdobywczyni Oscara Jennifer Lawrence, zagra główną rolę w dramacie „The Dive”. Film którego producentem jest znany miłośnik podwodnego świata – Jamesa Cameron opowiada historie francuskiej freediverki i rekordzistki w tej dyscyplinie, która zginęła podczas jednego z głębokich nurkowań.

Fabuła filmu jest oparta na autentycznych wydarzeniach, których bohaterami jest małżeństwo, połączone pasją do głębokich nurkowań i bicia kolejnych rekordów w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu, która w efekcie prowadzi do tragicznego końca i śmierci.

Postacie i wydarzenia oparte są na historii Audrey Mestre. Pochodząca z Francji freediverka zajmująca się również biologią morską, w połowie lat ’90 XX w. była czołową postacią nurkowania swobodnego i ustanowiła kilka rekordów. Mestre była żoną znanego freedivera Francisco „Pipin” Ferrerasa, z którym wspólnie trenowała.

Do tragicznego nurkowania doszło w listopadzie 2002r. Podczas próby pobicia rekordu swojego męża i zejścia na głębokość 531 stóp (ok. 162m), pojawił się problem z balonem, dzięki któremu Mestre miała bezpiecznie wrócić na powierzchnię. W wyniku zaistniałej sytuacji nieprzytomną Francuzkę udało się wydobyć na powierzchnię dopiero po 9min. Niestety jej reanimacja nie powiodła się. W chwili śmierci Audrey Mestre miała 28 lat.

Od tamtej pory w nurkowym świecie krąży wiele teorii, na temat tego, co tak naprawdę się wydarzyło podczas feralnego nurkowania? Swój punkt widzenia na wypadek oraz jego przyczyny zawarł w książce „The Last Attempt” współorganizator ostatniego nurkowania Mestre – Carlos Serra, który winą za tragedię obarcza Ferrerasa. „Pipin” z kolei wydał książkę zatytułowaną „The Dive: A Story od Love and Obsession”, w której opisuje życie swojej żony.

Na razie nie wiadomo, na której pozycji oparty będzie scenariusz filmu Jamesa Camerona. Pewne jest jednak, że kręcenie zdjęć do filmu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Polecamy załączony do tekstu 50-minutowy film dokumentalny „No limits” opowiadający o Audrey Mestre, Francisco Ferrerasie i tragicznym nurkowaniu zakończonym śmiertelnym wypadkiem.

Źródło: mnn.com Foto: wikipedia CC BY 3.0

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 27, 2015 17:10

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN