Olsztyn: wypadek podczas ćwiczeń nurkowych na Jeziorze Ukiel

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 23, 2014 11:54

Olsztyn: wypadek podczas ćwiczeń nurkowych na Jeziorze Ukiel

Jak informuje internetowe wydanie Gazety Olsztyńskiej, w niedzielę 21 grudnia, doszło do niebezpiecznej sytuacji podczas ćwiczeń nurkowych prowadzonych na Jeziorze Ukiel. W trakcie nurkowania doszło do niecodziennej sytuacji, kiedy to jednemu z nurków odpiął się pas balastowy.

Z uwagi na utratę obciążenia kompensującego wyporność reszty sprzętu, mężczyzna zbyt szybko się wynurzył. Jak relacjonują świadkowie z miejsca zdarzenia, w momencie kiedy poszkodowany znalazł się na powierzchni był nieprzytomny.

Całe zajście miało miejsce ok. godziny 11.00 w pobliżu karczmy usytuowanej przy ul. Bałtyckiej. Poszkodowanego nurka z podejrzeniem DCS przetransportowano karetką do szpitala. Jego stan pozostaje nieznany.

Edit/23.12.2014/17:00:

Jak donieśli nam nasi czytelnicy, relacja olsztyńskich mediów była mocna przesadzona i niezbyt rzetelna. Z docierających do nas doniesień wynika, że poszkodowany mężczyzna był przytomny i doznał tylko niewielkiego szoku. Nagłe wypłycenie miało miejsce z głębokości 5m i badania, na które został zabrany nurek, były jedynie kontrolnymi. Ponieważ lekarze nie stwierdzili żadnego urazu, poszkodowany został wypisany ze szpitala jeszcze tego samego dnia.

Serdecznie dziękujemy za informacje przesłane w tej sprawie, które pozwoliły przedstawić nieco pełniejszy i bardziej optymistyczny przebiegi i finał całego zdarzenia. Rok 2014 był wyjątkowo pechowy pod względem wypadków nurkowych, zwłaszcza tych śmiertelnych. Na prawdę miło jest w takiej sytuacji móc napisać, że na szczęście nic się nie stało.

Źródło: olsztyn.wm.pl Foto: google.maps.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 23, 2014 11:54

1 komentarz

  1. Nurek Grudzień 23, 13:32

    Co za bzdury, nurek świeżo po kursie podstawowym(WMCN), zsunął mu się pas balastowy( dosłownie) i zaliczył nie kontrolowane wynurzenie w 7 minucie z 5m. ( potwierdzone logiem z kompa). Po czym zaczął wzywać pomocy samodzielnie. Instruktor z innego centrum nurkowego skoczył do wody, udzielił mu pierwszej pomocy. Nurek skarżył się na złe samopoczucie oraz pojawiał się wydzielina krwi z ust. Profilaktycznie została wezwana karetka na miejsce zdarzenia. Po obserwacji została tego samego dnia zwolniony do domu.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020