Nowy automat nurkowy – Apeks Black Sapphire

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 29, 2014 20:32

Nowy automat nurkowy – Apeks Black Sapphire

Na ostatni kwartał roku 2014 znany brytyjski producent sprzętu nurkowego – firma Apeks, przygotował mocne uderzenie. Sieć lotem błyskawicy obiega informacja o nowym automacie nurkowym Apeks Sapphire Black, który niebawem pojawi się na rynku.

Apeks-Black-Sapphire

„Czarny Szafir” to limitowana edycja automatu nurkowego, która został przygotowana przez inżynierów Apeksa, aby godnie uczcić 40 rocznicę istnienia firmy. Trzeba przyznać, że od strony wizualnej Sapphire Black robi spore wrażenie. Jeżeli dodamy do tego dobrze ugruntowaną opinię na temat technicznej strony automatów Apeks, możemy być pewni, że ci którym uda się go kupić, będą mogli czuć się prawdziwymi szczęśliwcami.

Pierwszy stopień posiada w standardzie 5 portów, tak aby umożliwić możliwie najlepsze rozłożenie węży. Całość jak przystało na serię limitowaną, jest wykonana bardzo precyzyjnie i stylowo. Dodatkowo pierwszy stopień pokryty został specjalną powłoką – Physical Vapour Deposition (PVD), mającą zapewnić mu jak najlepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

original-6_5577673

Drugi stopień wizualnie może się podobać lub nie, ale na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Pokrywa puszki została wykonana z kawałka anodowanego lotniczego aluminium. Całość nosi spreparowane ślady obróbki, powstałe podczas produkcji. W zależności od naszych preferencji istnieje możliwość przełożenia węża międzystopniowego.

Komplet Apeks Sapphire Black zapakowany jest w jubileuszowe opakowanie wielorazowego użytku.

original-5_1562998437

Częściowa specyfikacja:

- Dostępny w wersji INT i DIN
– Pierwszy stopień membranowy, zbalansowany
– Wykonany z 1 kawałka metalu
– Liczba portów HP – 2 (7/16” UNF)
– Liczba portów MP – 3 (3/8” UNF)
– Powłoka PVD na pierwszym stopniu
– Przystosowany do nurkowania w zimnych wodach
– Regulacja Venturiego
– Regulacja oporów oddechowych
– Wymiennik ciepła przeciw zamarzaniu

image001-510x600

Źródło: apeks.co.uk

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 29, 2014 20:32

1 komentarz

  1. rafa Lipiec 31, 00:26

    Wlasnie tak sie zlozylo ze nurkowalem dobre 3 tygodnie uzywajac apeks black sapphire w meksyku w jaskiniach. Ten sprzet to cudo to nurkowania jaskiniowego i technicznego. niezaleznie od glebokosci dzialaja swietnie, przeplyw powietrza,latwosc w oddychaniu,trwalosc materialu to tylko niektore cechy godne zauwazenia. Mimo ze sa troche drogie, szczerze polecam bo to sprzet ktoremu osobiscie ufam i powierzam zycie gdzies daleko w jaskiniach i mnie nie zawiod.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń