Łódź podwodna dla nurków

Dodane przez Kuba Listopad 28, 2010 18:53

Łódź podwodna dla nurków

joomplu:798

Nurkując nie lubisz machać płetwami? To może zamiast nich wykorzystać małą łódź podwodną dla nurków?  Właśnie takie cudo zostało stworzone przez projektanta Minh-Lôc Truong oraz Stéphana Rousson.

Łódź można było oglądać podczas targów ‚Green Air Show’ w Paryżu. Podwodny pojazd o wymiarach 4,2m na 2,37m na 1,5m został wykonany z włókna węglowego. Napędzany jest ona siłą mięśni nurka, który pedałując wprawia w ruch dwie śruby znajdujące się po bokach. Osoba sterująca łodzią ma możliwość pełnej kontroli nad kierunkiem płynięcia oraz głębokością zanurzenia a także poruszania się wstecz tylko za pomocą odpowiednich kontrolek umieszczonych wewnątrz. Łódź podwodna ma być wstanie rozwijać prędkość nawet do 10 mil na godzinę.

Jako jej zastosowanie autorzy projektu podają, że może służyć jako pojazd ułatwiający eksplorację podwodnego świata dla nurków oraz dla naukowców. Zespół projektantów ma nadzieję, iż uda mu się jako pierwszej francuskiej drużynie wystartować w międzynarodowym wyścigu łodzi podwodnych który odbędzie się w czerwcu 2011 roku w Stanach Zjednoczonych.

joomplu:811

joomplu:800

Zapraszam do obejrzenia całej galerii: zdjęcia łodzi podwodnej dla nurków.

źródło:http://www.scubster.org/

Dodane przez Kuba Listopad 28, 2010 18:53

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020