Niesamowite zielone jeziorko w Alpach

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 31, 2011 10:25

Niesamowite zielone jeziorko w Alpach

greenlake1v1

Każdy z nas ma swój ulubiony typ nurkowania. Jedni preferują nurkowanie wrakowe i obsesyjnie atakują morskie wody, penetrując zagarnięte przez fale mienie, drudzy lubią zapuszczać się w niedostępne korytarze jaskiń i sztolni, które tylko czekają na eksplorację. Jeszcze inny tym nurków kocha barwne życie raf, niewielkie głębokości i różnorodność napotykanej fauny. Niezależnie, który opis nas dotyczy, wszyscy napotykamy pod wodą miejsca, które budzą nasz niekłamany zachwyt i takie właśnie jest pewne jeziorko w Austrii.

To wspaniałe miejsce znajduje się w północnych Alpach, w paśmie górskim Hochschwab, położonym w Styrii. Przez większą część roku, miejsce jest całkowicie suche i stanowi część Parku Narodowego, który upodobali sobie turyści preferujący piesze wycieczki. Jednak, kiedy słońce zaczyna przygrzewać mocniej i śniegi pokrywające górskie zbocza zaczynają topnieć, teren wypełnia się wodą, tworząc unikalny zbiornik.


greenlake2v1

Green Lake, czy też Gruner See, to akwen, w którego szmaragdowych wodach, nie przekraczających 10m głębokości, kryje się jedno z najbardziej spektakularnych miejsc nurkowych. Przepiękny obraz jaki rysuje się przed naszymi oczami, to efekt kontrastu, jaki tworzy zestawienie dwóch światów i ich środowisk – podwodnego, z wodą i rybami oraz lądowego z jego przepiękną florą i elementami krajobrazu. To niesamowite połączenie jest możliwe dzięki temu, iż przez pół roku miejsce w którym mieście się akwen jest zupełnie suche, by z wiosennymi roztopami, zapełnić się woda aż do końca lipca.

 


greenlake3.resized

Krystalicznie czyste wody, nabierają szmaragdowo-zielonego koloru, dzięki roślinności pokrywającej dno okresowego akwenu. W czerwcu jezioro staje się mekką dla turystów, którzy słysząc o niezwykłościach tego miejsca, postanowili doświadczyć jego magii.

Nurkowie z Polski również często obierają na cel „Zielone jeziorko”. Jeżeli Wam się spodobało i chcielibyście dać w nim nura, może warto nadać ten temat wśród Waszych znajomych, lub w zaprzyjaźnionym centrum nurkowym? Wypad zorganizowaną grupą w austriackie Alpy, nie powinien być zbyt kosztowny, a na pewno będzie stanowił niezapomniane przeżycie!

Źródło: dailymail.co.uk

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 31, 2011 10:25

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN