Nurkowanie na USS Kittiwake

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 21, 2012 19:29

Nurkowanie na USS Kittiwake

Ponad półtora roku temu, pisaliśmy o sukcesie lokalnej społeczności nurkowej na Florydzie, jakim było zatopienie jednostki USS Kittiwake. Utworzyła ona kolejną sztuczną rafę i miejsce warte odwiedzenia przez każdego miłośnika nurkowania. Oprócz przypomnienia kilku faktów, mamy dla was film ukazujący, jak obecnie wygląda ten wspaniały wrak.

Po długich 7 letnich przygotowaniach, USS Kittiwake dawna jednostka ratownicza dla okrętów podwodnych, spoczęła na dnie przy Seven Mile Beach na wyspie Grand Cayman. Szczęśliwie dla nurków wrak udało się posadzić idealnie na stępce, przez co nawigacja w trakcie nurkowania jest ułatwiona.

USS Kittiwake ma 76 metrów długości i 5 pokładów więc jest co zwiedzać. Wrak stał się w momencie zatopienia najnowszą sztuczną rafą na Morzu Karaibskim.

Nowa lokalizacja nurkowa, jest świetnym przykładem tego, że cierpliwość popłaca i warto walczyć o realizację swoich planów. Po wieloletnich staraniach i przygotowaniach, Floryda ma dziś miejsce wielce atrakcyjne dla każdej aktywności podwodnej. Czy jest to nurkowanie, czy wyścigi podwodnych skuterów – nieistotne, ważne, że coś się dzieje!

Poniżej świeży materiał nagrany przez Krzysztofa Starnawskiego kamerą GoPro:

USS Kittiwake from Starnawski on Vimeo.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 21, 2012 19:29

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja