Głowa państwa na dnie – nurkujący premier

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 16, 2011 08:39

Głowa państwa na dnie – nurkujący premier

REUTERSRIA_Novosti

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i medialnych przywódców świata, Premier Rosji, Władimir Putin, jest powszechnie znany z aktywnego trybu życia i zamiłowania do sportu. Tym razem, do szeregu dyscyplin sportowych, w których mogliśmy go już oglądać, dołożył kolejną – nurkowanie.

Galeria zdjęć z pobytu Putina w Phanagorii

10 sierpnia, podczas zanurzenia w wodach Zatoki Tamańskiej, odnalazł On dwa starożytne artefakty. Były to dwie uszkodzone antyczne urny. Jak powiedział sam Premier, znaleziska dokonał na głębokości 2m. Jest to na pewno interesujący sposób, jakim były pułkownik KGB, rozpoczął przygotowania do nadchodzących wyborów w roku 2012.

Wody okalające Półwysep Tamański, określane są mianem rosyjskiej Atlantydy. Odpowiednie nagłośnienie całego przedsięwzięcia w mediach, ma na celu zwrócenie uwagi na prace archeologiczne, prowadzone w antycznym greckim mieście – Phanagoria.

„Obrazując wartość znaleziska z jakim mamy tu do czynienia, mogę porównać je do bogatego złoża ropy. Archeologia nie może być mierzona przez wartość materialną, ale po spieniężeniu Phanagorii, otrzymalibyśmy astronomiczną sumę” – mówi kierownik projektu, Władimir Kuzniecow.

Starożytne greckie miasto jest pozostałością po niegdysiejszej kolonii na Półwyspie Tamańskim. Odkryto je w XVIIIw., kiedy odnaleziono tam marmurowe posągi dedykowane Afrodycie.

Projekt Phanagoria jest finansowany przez Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne, któremu przewodzi Minister Sergei Shoigu, blisko związany z partią rządzącą – Jedna Rosja.

Źródłó: en.rian.ru Foto: Reuters/RIA Novosti

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 16, 2011 08:39

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń