DAN Europe i Azoth Systems podpisały właśnie porozumienie o współpracy w zakresie gromadzenia danych w dziedzinie nurkowania rekreacyjnego.
Mikropęcherzyki powietrza są bezsprzecznie przyczyną choroby dekompresyjnej (DCI). Przez ostatnie dziesięć lat społeczność naukowa rozwijała nowe rozumienie tego rodzaju urazów i nową wizję ryzyka z nimi związanego. W tym kontekście DAN Europe może zaoferować znaczącą wiedzę i wiele lat doświadczenia. Zarówno w zbieraniu danych z terenu z pomocą naukowców i nurków-ochotników, jak i w ocenie ryzyka dekompresji.
Technologia O’Dive opracowana przez Azoth Systems pozwoli na kontynuację i zwiększenie efektywności podjętych prac, dzięki połączeniu wzajemnej wiedzy specjalistycznej. Dzielenie się zasobami z Azoth Systems jest zgodne z misją DAN Europe, jaką jest promowanie bezpieczeństwa w nurkowaniu. Umowa o współpracy jest początkiem długoterminowej pracy. Obejmuje ona wymianę informacji oraz ich wzajemne wzbogacanie – powiedział prof. Alessandro Marroni, prezes i założyciel DAN Europe.
DAN Europe i Azoth Systems zobowiązały się do dołożenia wszelkich starań, aby osiągnąć wyznaczone cele. Chodzi o lepsze zrozumienie i zmniejszenie ryzyka rozwoju choroby dekompresyjnej zgodnie z obecnym stanem wiedzy i przyjętymi trendami diagnostycznymi. Wszystko, aby docelowo podzielić się wynikami swoich praz ze społecznością nurkową.
To, co charakteryzuje partnerstwo z DAN Europe, opiera się na wspólnej wiedzy, ale także na wzajemnym uzupełnianiu się. Dzięki technologii O’Dive nurkowie mogą kontrolować i ulepszać swoje procedury nurkowania. wszystko w oparciu o mikropęcherzyki wykryte w ich układzie żylnym po nurkowaniu. Mogą również korzystać ze zindywidualizowanych symulacje obliczonych na podstawie profili nurkowych. Poza badaniami, nawiązanie współpracy z DAN Europe jest również sposobem na zwiększenie naszej widoczności i kontynuowanie tej przygody z wartościowym i bardzo doświadczonym partnerem – powiedział Axel Barbaud, CEO i założyciel Azoth Systems.
Osoby zainteresowane poprawą bezpieczeństwa w nurkowaniu, powinny z pewnością przeczytać artykuł Andrzeja Górnickiego, który opublikowaliśmy w 16 numerze naszego kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.