Podczas snorklowania w wodach okalających archipelag Florida Keys, mężczyzna znalazł w wodzie dryfującą paczkę, która zawierała 30 kg kokainy.
Wchodząc do wody w takich miejscach, jak południowo-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, zawsze możemy spodziewać się niezwykłych i niesamowitych widoków. Jednak zazwyczaj są one związane z barwnymi przedstawicielami lokalnej fauny i flory, a nie z przedmiotami, które trafiły do oceanu za sprawą człowieka.
Trudno więc dziwić się ogromnemu zaskoczeniu jakie towarzyszyło mężczyźnie, który podczas snorklowania w błękitnej wodzie natrafił na dryfującą paczkę zawierającą kilkadziesiąt kg kokainy. Nietypową przesyłkę zapewne nadał ktoś z Ameryki Południowej, jednak jak wiele innych nie dotarła ona do adresata.
On Wednesday, a Good Samaritan discovered 68 lbs. of cocaine valued at over 1.5 million dollars floating in the #FloridaKeys. The individual noticed a large black bundle wrapped in tape & contacted local authorities. The bag contained 25 bricks of cocaine. #breakingnews #florida. pic.twitter.com/ih10AhQAlx
— Chief Patrol Agent Thomas G. Martin (@USBPChiefMIP) March 4, 2021
Zamiast tego zaopiekowali się nią funkcjonariusze straży granicznej i biura szeryfa w hrabstwie Monroe, którzy przybyli na miejsce po tym, jak zostali poinformowani o niecodziennym znalezisku.
Po dokładnym sprawdzeniu paczki okazało się, że zawiera ona dwadzieścia pięć mniejszych pakunków kokainy, o łącznej wadze blisko 31 kg (68 funtów). Przedstawiciel straży granicznej w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że wartość przechwyconych narkotyków szacowana jest na ok. 1,5 mln USD.
Nearly 70 pounds of cocaine found in floating bale: https://t.co/RmY672b0bj pic.twitter.com/kOnDoBDrYX
— Florida Keys Sheriff (@mcsonews) March 4, 2021
Powyższy przypadek nie jest odosobnionym. W grudniu 2020 roku lokalny rybak natrafił na podobną gabarytowo paczkę, która zawierała 34 kg (75 funtów) kokainy i dryfowała w wodach przybrzeżnych Florida Keys.
Miłośników historii nurkowania z pewnością zaciekawi niezwykle interesujący tekst Kariny Kowalskiej, kustosz Muzeum Nurkowania w Warszawie, przybliżający historię prac podwodnych w Polsce. Znajdziecie go w 13 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.