Dzisiaj przedstawiamy wam kolejną czwórkę prelegentów, zaproszonych na konferencję nurków technicznych – Baltictech 2013r. Do weekendu 23-24 listopada kiedy odbędzie się impreza już coraz bliżej, dlatego warto zrobić rozeznanie i zaplanować swój pobyt w Gdyni. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas krótkie zarysy zaproszonych gości oraz prowadzonej przez nich działalności nurkowej, pomogą wam zdecydować, co chcielibyście zobaczyć.
Dariusz Grabiec to oficer Marynarki Wojennej, który z hydrografią i pracami pomiarowymi związany jest od 1989r. Od 2008 r. jest pracownikiem Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej. W 2010 r. został prezesem Stowarzyszenia Hydrografów Morskich RP. W swojej działalności pomiarowej koncentruje się na realizacji poszukiwań i lokalizacji małych obiektów podwodnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik sonarowych. Goszcząc w Gdyni zaprezentuje następujące tematy: Poszukiwania wraku ORP Orzeł – wyprawa „Czerwiec 2013″ oraz Amunicja chemiczna zatopiona w Bałtyku – pierwsze efekty prac hydrograficznych w ramach funkcjonowania projektu CHEMSEA.
Dominik Honzo Graczyk – Grotołaz, instruktor nurkowania NAUI. Nurkuje od 1996r. W 2005 r. związał się z Grupą Nurków Jaskiniowych PZA, od 2009r. Dotychczas wykonał ponad 1000 nurkowań, z czego ponad 500 w jaskiniach. Wiele z nich miało miejsce w nieznanych wcześniej syfonach. Z zamiłowania zajmuje się eksploracjami speleonurkowymi. Uczestnik i kierownik wypraw eksploracyjnych do jaskiń w wielu rejonach świata (Kaukaz, Krym, Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Albania, Kosowo, Meksyk, Puerto Rico, Tatry). Odwiedzającym Baltictech przybliży temat eksploracji jaskiń nurkowych na Bałktanach – Polskie eksploracje speleonurkowe na Bałkanach
Kmdr ppor. Artur Grządziel to dowódca okrętu hydrograficznego ORP „Arctowski”, o któego odkryciach często informujemy na łamach naszego serwisu. Od 1998r. związany jest z hydrografią, pomiarami morskimi i badaniem wraków. Ukończył studia podyplomowe w AMW oraz międzynarodowy kurs hydrografów w NAVOCEANO Gulfport (USA). Jest hydrografem klasy „A”, członkiem Stowarzyszenia Hydrografów Morskich RP oraz autorem kilkudziesięciu artykułów poświęconych dziedzinie hydrografii morskiej. Interesuje się techniką sonarową, systemami batymetrycznymi i innym sprzętem pomiarowym wykorzystywanym do poszukiwania i badania wraków. Na Baltictechu przedstawi temat – Wrak bombowca na dnie Bałtyku – odkrycie, badania i identyfikacja
Kevin Gurr jest związany z nurkowaniem technicznym, od samego początku jego powstania w Europie. Będąc pierwszym instruktorem nurkowania technicznego poza obrębem USA, był przewodnikiem i uczestnikiem wielu wypraw takich jak: pierwsze nurkowania sportowe na Britannic w 1997 roku, poszukiwanie skarbów na Pacyfiku (i w kilku innych miejscach na całym świecie), tworzenie filmu i nurkowanie na Titanicu w łodziach podwodnych MIR. Jako inżynier i nurek rozwinął kilka produktów kluczowych dla branży nurkowej począwszy od trimiksowych komputerów do rebreatherów. Na Baltictechu przedstawi tematy: Rebreathery. Fakty, mity, Voodoo i inne przygody oraz Każdy może zbudować rebreather… więc dlaczego nie spróbować?
Źródło: Organizator