Odnaleziony przedmiot potwierdza tożsamość zwłok z Gustloffa?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 10, 2019 21:18

Odnaleziony przedmiot potwierdza tożsamość zwłok z Gustloffa?

Przy zwłokach wydobytych z wraku „Wilhelm Gustloff” odnaleziono łańcuch, wyglądem bardzo przypominający ten, należący do Roberta Szlechta. Przedmiot został przekazany przez policję rodzinie ofiary. W tym momencie wciąż brak oficjalnego potwierdzenia, ale wszyscy widzimy, w którą stronę zmierza ta sprawa.

„Policja skontaktowała się z moją siostrzenicą i przekazała jej, że przy znalezionym ciele był taki sam łańcuch, jak ten, który nosił Robert – mówi Onetowi Jolanta Rewers, szwagierka zaginionego nurka. – To gruby, krótki łańcuch ze złota. Jest bardzo charakterystyczny.”

Moment oficjalnego potwierdzenia tożsamości wydobytych szczątków, będzie również chwilą, w której śledczy zajmą się na nową tą sprawą i wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zdarzenia z lipca 2012 roku.

Towarzyszącym Szlechtowi osobom może zostać postawiony szereg zarzutów m.in. nieudzielenia pomocy, składania fałszywych zeznań czy narażenia na utratę życia lub zdrowia ratowników, poszukujących zaginionego nurka na złym wraku (wskazywano na pobliski wrak tankowca „Terra”).

W tej chwili Prokuratura Rejonowa w Lęborku prowadzi postępowanie o nieumyślne spowodowanie śmierci nieznanej osoby, jednak w momencie oficjalnego potwierdzenia tożsamości odnalezionych zwłok, śledztwo obierze zupełnie nowy kierunek.

Źródło: onet.pl
[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 10, 2019 21:18

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020