Życie spędzone w głębinach

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 21, 2012 10:37

Życie spędzone w głębinach

Marzeniem wielu ludzi jest nurkowanie. Na początku bez konkretów, chcą po prostu spróbować, jak to jest zanurzyć się w głębię, w inny świat. Kiedy ten krok zostanie już postawiony, dla wielu staje się on punktem, w którym zaczynają szukać sposobu, aby jak najczęściej móc wracać pod wodę. Niektórym się udaje…

Właśnie taką osobą jest mający 75 lat Ray Ives. Ray pracę zawodową pod wodą rozpoczął w 1965r. Całe swoje życie poświęcił eksploracji dna morskiego, głównie u wybrzeży Wielkiej Brytanii, niedaleko Plymouth, ale jako nurek zawodowy, pracował niemal na całym świecie.

W trakcie czasu, który spędził pod wodą, udało mu się zebrać olbrzymią kolekcję artefaktów, które na przestrzeni dziejów znalazły się w morzu. Jest wśród nich broń biała i palna, masa butelek, dzwonów, monet, guzików i wszystkiego, co tylko można sobie wyobrazić.

To co jest jednak najbardziej niezwykłe u Raya Ives, to fakt, iż nadal zdarza mu się nurkować w jednym z pierwszych modeli skafandra nurkowego! Poznajcie lepiej jego historię we wspaniałym dokumencie Amandy Bluglass.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 21, 2012 10:37

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020