• Big Blue
    Apeks

Luty , 2015

12Lut - 15Lut 1208:00Lut 15Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce i ważnym wydarzeniem na rynku europejskim.

Po raz pierwszy Targi odbyły się w 1990 roku w Zegrzu. Rok później przeniosły się do Warszawy. W Centrum EXPO XXI zagościły w 2002 roku. Od 2004 roku właścicielem Targów jest firma Yacht EXPO – spółka założona przez wiodące polskie stocznie, producentów, importerów, dystrybutorów osprzętu żeglarskiego i motorowodnego oraz firmę specjalizującą się w organizacji targów – Murator EXPO. Od tego też roku Targi WIATR i WODA należą do International Federation of Boat Show Organisers (IFBSO) i legitymują się tym samym certyfikatem jakości, którym może poszczycić się jedynie elita tego typu imprez na świecie. Od 2005 roku organizatorem wykonawczym Targów jest spółka Murator EXPO. W 2006 roku w Sopocie po raz pierwszy odbyła się letnia edycja Targów WIATR i WODA na wodzie, a jej kolejne edycje odbywają się w Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski.

Od kilku lat każdorazowo w Targach WIATR i WODA w Warszawie bierze udział ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy i blisko 40 000 zwiedzających. To czyni nasze Targi największą tego typu imprezą w kraju jedną z największych w Europie. Rangę Targów WIATR i WODA podkreśla również fakt przyznawania na nich najważniejszych nagród branżowych, w tym Nagrody Jacht Roku w Polsce (Polish Yacht of the Year), Gwoździ Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki, Nagród Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, nagród i wyróżnień PZŻ, PZMWiNW, WOPR i PTTK. Targi odbywają się przy tym pod patronatem najwyższych władz resortowych, uznanych organizacji i stowarzyszeń branżowych, przy wydatnej współpracy wiodących ogólnopolskich, regionalnych i branżowych mediów.

W ciągu blisko 25 lat istnienia Targi WIATR i WODA gościły i wciąż goszczą największe gwiazdy sportów wodnych, olimpijczyków, zawodników regatowych, podróżników i odkrywców. Mało jest imprez targowych w Polsce, na których możemy z taką dumą prezentować ofertę polskich firm – znakomitych producentów zaawansowanych technologicznie wyrobów, które podbijają nie tylko europejskie ale i światowe rynki.

Podczas ostatnich jubileuszowych 25. Targów WIATR i WODA 2013 swoją ofertę zaprezentowało 403 Wystawców – a wśród nich producenci, importerzy i dystrybutorzy z Polski, Brazylii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii. Była to druga co do wielkości w historii imprezy prezentacja jednostek, osprzętu, akcesoriów i ofert ze wszystkich dziedzin aktywnego wypoczynku związanego z wodą pod względem liczby wystawców i prezentowanego asortymentu.

Przygotowując tegoroczną 26. edycję Targów WIATR i WODA kontynuujemy jej uniwersalną formułę: wydarzenia o dużej doniosłości dla profesjonalistów, a równocześnie żeglarskiego święta oczekiwanego przez szeroką publiczność. Dokładamy przy tym wszelkich starań, aby była pod każdym względem okazalsza i ciekawsza od poprzedniej.

Tradycyjnie stawiamy sobie za cel by Targi były najważniejszym w kraju miejscem spotkań oraz forum wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli branży; by wydatnie służyły przedstawieniu aktualnej oferty producentów przemysłu jachtowego i innych sportów wodnych polskim i zagranicznym odbiorcom oraz przyczyniły się do nawiązania nowych kontaktów handlowych. Ponadto, by Targi dostarczały amatorom sportów wodnych praktycznej wiedzy na temat dostępnego na rynku sprzętu sportowego i rekreacyjnego, a także przyczyniały się do rozwoju zainteresowania różnymi formami turystyki i krajoznawstwa.

Zapraszamy serdecznie.

Czas

12 (Czwartek ) 08:00 - 15 (Niedziela ) 18:00

Miejsce

ul. Marsa 56 C, Warszawa

Centrum Wystawiennicze