Nurek w Straży Pożarnej – zawód dla najtwardszych – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 17, 2018 15:24

Nurek w Straży Pożarnej – zawód dla najtwardszych – video

Gdybyśmy przeprowadzili sondę, zapewne większość osób na pytanie „Czy chciałbyś pracować jako nurek?”, odpowiedziała by twierdząco, wyobrażając sobie błękitne wody, rady koralowe i słoneczne plaże. Jednak gdyby wśród nurków zadać pytanie „Czy chciałbyś pracować jako nurek w straży pożarnej?”, chętnych zapewne było by niewielu…

Wszyscy kochamy nurkowanie. Każdemu, kto zanurzył się na drugą stronę tafli wody, podwodny świat pokazał swe piękne oblicze. Pełne dziwów i cudów, niezwykłych mieszkańców, malowniczych miejsc oraz kapsuł czasu w postaci zatopionych „skarbów” z przeszłości.

Również na osobach, które nigdy nie nurkowały, zdjęcia i filmy spod wody robią olbrzymie wrażenie. Kuszą magią barw raf koralowych, spotkaniami z cudownymi istotami zamieszkującymi pod powierzchnią, czy też spokojem, ciszą i błękitem, wypełniającym kadr.

Istnieje jednak i inne oblicze nurkowania. Będące zupełnym przeciwieństwem tego, o czym myśli statystyczny Kowalski, słysząc słowo nurkowanie. To codzienna służba i zadania, stojące przed nurkami Straży Pożarnej. W ramach swoich zadań, nurkowie-strażacy mają różne obowiązki, a jednym z nich jest ten najmniej przyjemny – poszukiwanie ciał topielców.

O pracy nurka w Straży Pożarnej, w poniższym wywiadzie opowiada Bartłomiej, który ma za sobą już 11 lat takiej służby. Rozmowę przeprowadzono w ramach popularnego internetowego talk-show „7 metrów pod ziemią”.

Foto: kadr z flmu yt.com/7metrowpodziemia

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 17, 2018 15:24

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń