Nietypowe nurkowiska – silos po pocisku atomowym – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 16, 2017 17:29

Nietypowe nurkowiska – silos po pocisku atomowym – video

Początek roku, to taki moment, gdzie każdy z nas stawia przed sobą wiele wyzwań, planów i kolejnych celów do osiągnięcia. Wśród nich na pewno nie brakuje miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić, a jak odwiedzić to najlepiej od razu połączyć to z nurkowaniem. Propozycja dla fanów nietypowych nurkowisk na dziś – silos służący do przechowywania pocisków nuklearnych!

Tak niezwykłe nurkowisko czeka na wszystkich niedaleko Royal City w stanie Waszyngton, USA. Znajduje się tam zalany kompleks silosów od obsługujących niegdyś pociski Titan I, w którym organizowane są komercyjne nurkowania dla odważnych i poszukujących nowych wrażeń.

Głębokość nurkowania to ok 33-35m, a koszt nurkowania (w tym 2 butle) wynosi $145. Jeżeli nasze uprawnienia nie pozwalają nam na nurkowanie w podobnym środowisku, za dodatkowych $60 możemy sobie zorganizować szkolenie i uzyskać certyfikat ze specjalizacją PADI Missile Silo Diver Specialty.

Samo nurkowanie w kompleksie obejmuje trzy silosy oraz sieć tuneli łączących je w całość. Niebezpieczeństwo stwarzają pozostawione przez „ekipę sprzątającą” resztki metalowych paneli podłogowych, sterczące kawałki metalu, rury czy zwisające przewody elektryczne. Przeprawa przez częściowo zalane tunele wymaga również współpracy całego zespołu, dlatego miejsce przeznaczone jest raczej dla zgranych grup dobrze wyszkolonych nurków.

drawing_underground_silo_complex

Źródło: underseaadventures.net

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 16, 2017 17:29

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN